ЈСЛ: Спалевић за спас Радничког 1923, борба за опстанак још неразрешена

25.05.2014. 19:17
Darko Spalević fudbaler Radničkog 1923
Дарко Спалевић фудбалер Радничког 1923 / Извор: Facebook

Ветеран Крагујевчана донео је три бода у Новом Пазару који по свој прилици значе опстанак, док ће остали "дављеници" спас потражити у последњем колу.

У недељу су одигране утакмице претпоследњег, 29. кола Јелен суперлиге. Шампионска трка је решена, Црвена звезда обезбедила је титулу тријумфом над ОФК Београдом (4:2). Партизан је упркос победи над Спартаком (1:4), постао вицешампион.

Борба за опстанак је, пак, далеко занимљивија и биће готова тек у последњој рунди лиге. Вождовац је савладао Рад са 2:1 и послао "грађевинаре" на дно табеле. Јавор је успео да ишчупа бод у Јагодини (1:1) и побегне са последњег места, али је Ивањчанима за опстанак потребан тријумф над Напретком у среду, као и да се поклопе други резултати.

У директном окршају за играње у елити следеће сезоне, Доњи Срем и Слобода одиграли су без голова, али су Ужичани у горем положају јер се налазе на трећем месту од дна, на месту које води у бараж са трећепласираним у другој лиги.

Највећи посао обавили су играчи Радничког 1923. Пулени Драгољуба Беквалца савладали су Нови Пазар у гостима голом Спалевића у 52. минуту и побегли од црте три бода. Меч су обележила два прекида. Први је био у 15. минуту због пиротехнике коју су домаћи навијачи убацили на терен. Утакмица је настављена пошто је део трибина испражњен, а у другом полувремену уследио још један застој, из истих разлога.