JSL: Voždovac u nadoknadi sačuvao nadu za opstanak, Čukarički gotovo "overio" Evropu

29.04.2015. 19:16 00:32
Uroš Sinđić, fudbaler Voždovca
Uroš Sinđić, fudbaler Voždovca / Izvor: MN Press

Sinđić doneo tri boda "zmajevima" u 93. minutu. U malom beogradskom derbiju, domaćin na Banovom brdu slavio protiv OFK Beograda.

U mečevima popodnevnog programa 25. kola Jelen Superlige na šest mečeva viđeno je 15 pogodaka.

Vrednu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Voždovac koji je golom Uroša Sinđića u 93. minutu meča na TC "Stadion" slavio trijumf protiv favorizovane Vojvodine (1:0). "Zmajevi" su bili bolji rival i zasluženo osvojili tri boda kojima su sačuvali nadu za opstankom u ligi.

Minimalnu pobedu zabeležio je i Čukarički koji je pogotkom Slavoljuba Srnića na isteku pola časa igre trijumfovali protiv OFK Beograda, takođe rezultatom 1:0. Tom pobedom ekipa sa Banovog brda je na trećoj poziciji na tabeli, poslednjoj koja vodi u Evropu naredne sezone, stekla čak deset bodova prednosti u odnosu na Vojvodinu i Novi Pazar koji je samo remizirao na svom terenu protiv još jednog "davljenika" Napretka (1:1). Sve je bilo rešeno već posle četvrt časa igre, kada je Darko Lemajić neutralisao prednost domaćina iz 4. minuta koju je doneo Oliveira.

Radnički 1923 je ispustio verovatno poslednju nadu za opstanak u ligi, pošto je protiv imenjaka iz Niša poražen na svom terenu rezultatom 2:1, dok je Rad preokrenuo početno vođstvo lučanske Mladosti i do kraja slavio relativno ubedljiv trijumf (3:1).