ЛШ: Јувентус срушио првака Европе и најавио паклен реванш! (ВИДЕО)

05.05.2015. 22:38
Juventus-Real Madrid
Јувентус-Реал Мадрид / Извор: Реутерс

У првом мечу полуфинала Лиге шампиона бјанко-нери савладали "краљеве" са 2:1.

У првомн мечу полуфинала Лиге шампиона, Јувентус је у Торину савладао Реал Мадрид са 2:1. Голове за бјанко-нере постигли су Мората и Тевез, а једини погодак за Мадриђане постигао је Роналдо.

Од првог судијског звиждука домаћа екипа кренула је силовито ка голу Касиљаса. У уводним минутима меча Стратуро је покушао али је Касиљас био бна висини задатка. Неколико минута касније Мората је био бржи од Пепеа, а онда лобом покушао да савлада Касиљаса који је био опрезан. Било је јасно да ће одбрана гостију из Мадрида, капитулирати а то се десило већ у 9. минуту када је Тевез тукао са 10 метара а Касиљас лопту одбио право на ногу у ноге Морате, који је био бржи од Пепеа, те је затресао мрежу.

Први озбиљнији шут ка голу Буфона, "краљеви" су упутили у 12. минуту када је Крос тукао са 25 метара. Реал је без неке посебне игре дошао до изједначења у 27. минуту. Тада је Родригез примио у лопту, пребацио на другу стативу где се нашао усамљени Роналдо коме није било тешко да смести лопту у мрежу. До одласка на одмор Реал је могао и до преокрета али је у 40. минуту после додавања Иска, Родригез са свега три метра погодио пречку (више о томе прочитајте ОВДЕ).

У наставку меча водила се велика борба на свим деловима терена, а обе екипе су давале све од себе како би што пре стигле до новог поготка. Играо се 57. минут када је Карвахал у шеснаестерцу оборио Тевеза а судија без размишљања показао на белу тачку, са које је неумољив био управо Аргентинац.  У последњих петнаестак минута сусрета нисмо видели превише узбуђења, али је Јувентус био тај који је био далеко ближи поготку. Последњу шансу домаћини су пропустили у 92. минуту када је шут Љорентеа зауставио Касиљас.

Реванш меч на програму је 13. маја у Мадриду. У другом полуфиналу Барселона ће у среду од 20:45 угостити Бајерн.

Јувентус - Реал Мадрид 2:1 (1:1)

Стрелци: 1:0 Мората у 9, 1:1 Роналдо у 27, 2:1 Тевез у 57. минуту из једанаестерца.

Јувентус: Буфон, Лихтшајнер, Бонући, Кјелини, Евра, Маркизио, Пирло, Стураро (од 64. Барзаљи), Видал, Тевез, Мората (од 77. Љоренте).

Реал Мадрид: Касиљас, Карвахал, Варан, Пепе, Марсело, Крос, Рамос, Бејл (од 86. Хесе), Иско (од 63. Хернандез),  Родригез, Роналдо.