109.2537

PREMIJER LIGA: Aguero i sudija Din doneli Sitiju bod (VIDEO)

08.11.2014. 20:41
Serhio Aguero postiže gol u meču KPR - Mančester siti u 11. kola Premijer lige
Serhio Aguero postiže gol u meču KPR - Mančester siti u 11. kola Premijer lige / Izvor: Beta/AP

Šampion Engleske Mančester siti samo je remizirao na gostovanju Kvins Park Rendžeru, uz (ne)znatnu pomoć sudije Majka Dina. Domaćin je dva puta vodio protiv "građana", ali je Kun Aguero sa dva gola još jednom pokazao klasu.

Poslednji meč subotnjeg programa 11. kolo Premijer lige između Kvins Park Rendžersa i Mančester sitija  (2:2) doneo je mnogo spornih momenata već u prvom poluvremenu.

Fudbaler domaćeg tima Čarli Ostin postigao je čak tri pogotka u prvih dvadeset minuta igre, ali se njegovo ime samo jednom našlo na semaforu! Dok je prvi gol, koji je postigao već u osmom minutu, zasluženo poništen zbog dubokog ofsajda, nepriznat pogodak koji je viđen minut kasnije jedan je od kontroverznijih momenata u sezoni, pošto je golman Sitija Džo Hart prilikom izvođenja slobodnog udarca poslao loptu direktno napadačau KPR-a koji je hitro reagovao i poslao loptu u mrežu.

Međutim, ni ovaj gol nije priznat pošto je  Hart imao dupli kontakt loptom, a dodatnu kontroverzu sudija Majk Din izazvao je propustivši da dosudi indirektan udarac za domaćina, već je zahtevao da se lopta pomeri desetak metara ispred pozicije na kojoj je golman Sitija napravio grešku, pošto je tu bilo mesto prekršaja!?

Čarli Ostin postiže gol u meču KPR - Mančester siti
Čarli Ostin postiže gol u meču KPR - Mančester siti / Izvor: Beta/AP

Ipak, Ostin je dobru igru obeležio (priznatim) golom u 21. minutu, kada se umalo još jednom našao u ofsajdu, ali je pomoćni sudija (čini se) ispravno procenio njegovu poziciju i pustio igru, a napadač "policajaca" pogodio mrežu.

Ipak, radost domaćih nije trajala dugo, jer je Kun Aguero postigao jedanaesti pogodak u ligi, ali je i on bio krajnje sporan. Španski fudbaler se najpre (možda) našao u ofsajdu, da bi posle izvanrednog prijema dubinske lopte nogom, primirio je rukom, a potom pogodio za izjednačenje.

Drugo poluvreme donelo je mnogo manje spornih detalja, ali su i u njemu viđena dva pogotka. KPR je ponovo stigao do vođstva autogolom Demikelisa u 76. minutu, da bi u 83. Kun Aguero novim golom doneo drugo izjednačenje.

Rezultate subotnjih mečeva pogledajte OVDE.