ŠIROM EVROPE: Štutgart se uhvatio za slamku spasa, Espanjol minimalcem do tri boda

12.04.2015. 21:10
Trener Štutgarta Hub Stivens i klupa za rezervne igrače
Trener Štutgarta Hub Stivens i klupa za rezervne igrače / Izvor: Beta/AP

Čak pet golova u meču dva nekadašnja giganta nemačkog fudbala.

Fudbaleri Štutgarta savladali su Verder rezultatom 3:2 u poslednjem meču 28. kola Bundeslige. "Švabe" su dva puta vodile, golovima Gentnera i Ginčeka, ali se ekipa iz Bremena dva puta vraćala u meč i posle gola Vestergarda u 86. minutu činilo se da će stići do boda. Ipak, vrednu pobedu u borbi za opstanak svojim drugim golom Štutgartu je doneo Ginček u zaustavnom vremenu.

Dva puta je, i u španskoj Primeri, vodio Real Sosijedad, ali je Deportivo na kraju uspeo da izbori bod u San Sebastijanu (2:2). Najzanimljiviji meč, makar na papiru, trebalo je da bude igran u Barseloni, gde je Espanjol dočekao Atletik Bilbao. Ipak, pobednika je odlučio jedan jedini gol na meču u režiji Serhija Garsije u 40. minutu. Viljareal je nastavio da posrće i odigrao samo 1:1 na gostovanju Hetafeu, a golove su postigli Uče u 52. minutu iz penala za goste, odnosno Kastro dvanaest minuta kasnije za bod domaćina.