ШИРОМ ЕВРОПЕ: Штутгарт се ухватио за сламку спаса, Еспањол минималцем до три бода

12.04.2015. 21:10
Trener Štutgarta Hub Stivens i klupa za rezervne igrače
Тренер Штутгарта Хуб Стивенс и клупа за резервне играче / Извор: Бета/АП

Чак пет голова у мечу два некадашња гиганта немачког фудбала.

Фудбалери Штутгарта савладали су Вердер резултатом 3:2 у последњем мечу 28. кола Бундеслиге. "Швабе" су два пута водиле, головима Гентнера и Гинчека, али се екипа из Бремена два пута враћала у меч и после гола Вестергарда у 86. минуту чинило се да ће стићи до бода. Ипак, вредну победу у борби за опстанак својим другим голом Штутгарту је донео Гинчек у зауставном времену.

Два пута је, и у шпанској Примери, водио Реал Сосиједад, али је Депортиво на крају успео да избори бод у Сан Себастијану (2:2). Најзанимљивији меч, макар на папиру, требало је да буде игран у Барселони, где је Еспањол дочекао Атлетик Билбао. Ипак, победника је одлучио један једини гол на мечу у режији Серхија Гарсије у 40. минуту. Виљареал је наставио да посрће и одиграо само 1:1 на гостовању Хетафеу, а голове су постигли Уче у 52. минуту из пенала за госте, односно Кастро дванаест минута касније за бод домаћина.