LIGA ŠAMPIONA: Furija Adejemi zapalio Žuti zid, Benfika pokorila Belgiju (VIDEO)

15.02.2023. 22:55
Adejemi
Adejemi / Izvor: Reuters

Plavci pali u Nemačkoj.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Čelsi (1:0) u prvom meču osmine finala Lige šampiona, dok je Benfika slavila na gostovanju Klub Brižu (2:0).

SPEKTAKL U LONDONU: Siti slavio na Emirejtsu i najavio VATROMET u borbi za titulu (VIDEO)

PRIČALO SE DA SU U SUKOBU: Kanselo se oglasio i razjasnio odnos sa Gvardiolom

NEOČEKIVANO REŠENJE: Brazil ima novog selektora!

Plavci iz Londona su možda imali bolje prilike na ovom duelu, ali pred revanš na Stamford Bridžu idu sa zaostatkom.

Žoao Feliks se porpisno imašio u prvom delu igre. Propustio je Portugalac dve izuzetne prilike. Prvo je poslao loptu preko gola sa ivice šesnaesterca, da bi potom i pogodio prečku.

I nastavak meča je bio na strani gostiju, koji, nisu imali veći posed, ali su ulazili u bolje šanse. Kobel je izvrsno intervenisao u 55. minutu meča posle udarca Risa Džejmsa. Trenutak odluke desio se u 63. minutu. Posle kornera Čelsija, pukla je kontra, Adejemi je poveo loptu sa svoje polovine, lagano pretrčao Fernandeza, potom i Kepu i mirno zatresao mrežu.

U 78. minutu je Kulibali mogao da izjednači, ali se ponovo istakao Kobel. Do kraja duela nije bilo mnogo uzbuđenja i domaćin je slavio minimalnim rezultatom.

U drugom duelu večeri, Benfika iz Belgije nosi prednost, a jedan od najzaslužnijih za to je bio Ramos. Portugalac je izborio penal u 51. minutu, siguran realizator je bio Žoao Mario.

Gosti su dva minuta pre kraja postigli i drugi pogodak, a to je bilo delo Davida Nereša.

Revanš mečevi se igraju sedmog marta u Londonu i Lisabonu.