ЛИГА ШАМПИОНА: Фурија Адејеми запалио Жути зид, Бенфика покорила Белгију (ВИДЕО)

15.02.2023. 22:55
Adejemi
Адејеми / Извор: Реутерс

Плавци пали у Немачкој.

Фудбалери Борусије из Дортмунда савладали су Челси (1:0) у првом мечу осмине финала Лиге шампиона, док је Бенфика славила на гостовању Клуб Брижу (2:0).

СПЕКТАКЛ У ЛОНДОНУ: Сити славио на Емирејтсу и најавио ВАТРОМЕТ у борби за титулу (ВИДЕО)

ПРИЧАЛО СЕ ДА СУ У СУКОБУ: Кансело се огласио и разјаснио однос са Гвардиолом

НЕОЧЕКИВАНО РЕШЕЊЕ: Бразил има новог селектора!

Плавци из Лондона су можда имали боље прилике на овом дуелу, али пред реванш на Стамфорд Бриџу иду са заостатком.

Жоао Феликс се порписно имашио у првом делу игре. Пропустио је Португалац две изузетне прилике. Прво је послао лопту преко гола са ивице шеснаестерца, да би потом и погодио пречку.

И наставак меча је био на страни гостију, који, нису имали већи посед, али су улазили у боље шансе. Кобел је изврсно интервенисао у 55. минуту меча после ударца Риса Џејмса. Тренутак одлуке десио се у 63. минуту. После корнера Челсија, пукла је контра, Адејеми је повео лопту са своје половине, лагано претрчао Фернандеза, потом и Кепу и мирно затресао мрежу.

У 78. минуту је Кулибали могао да изједначи, али се поново истакао Кобел. До краја дуела није било много узбуђења и домаћин је славио минималним резултатом.

У другом дуелу вечери, Бенфика из Белгије носи предност, а један од најзаслужнијих за то је био Рамос. Португалац је изборио пенал у 51. минуту, сигуран реализатор је био Жоао Марио.

Гости су два минута пре краја постигли и други погодак, а то је било дело Давида Нереша.

Реванш мечеви се играју седмог марта у Лондону и Лисабону.