BIVŠI ZVEZDAŠI DONELI TRIJUMF CRNO-BELIMA: Preokret iz snova (FOTO)

18.02.2017. 19:35
Jevtić
Jevtić / Izvor: MN Press

Kompletirano 22. kolo Superlige.

Lepši početak na klupi Čukaričkog, nije mogao da zamisli Nenad Lalatović. Bivši strateg Crvene zvezde otvorio je pobedom novo poglavlje u trenerskoj karijeri, posle velikog preokreta posle Javora. Tim iz Ivanjice posečen je u drugom poluvremenu sa 2:1 (0:1), što je omogućilo belo-crnima pomak ka 8. poziciji, koje ih po završetku prvog dela takmičenja vodi u plej-of.

Nisu Brđani blistali u prvom poluvremenu, čak ni prelazni ocenu nisu zaslužili do odmora, da bi u nastavku pokazali potpuno drugo lice i prekinuli niz od tri poraza, koja su doživeli u finišu jeseni.

Ivanjičani su poveli, posle lepe akcije u 35. minutu i asistencije iskusnog Ivana Cvetkovića, Makedonac Aleksa Amanović je ostao kao duh na petercu i udarcem glavom šokirao domaćina - 0:1.

SUPERLIGA SRBIJE: Plavšić NAČEO, a Petković DOKUSURIO Pazarce (VIDEO+GALERIJA)

Nenad Lalatović
Nenad Lalatović / Izvor: MN Press

SUPERLIGA: Zmajevi ŠOKIRALI Bagdalu, Čačani UHVATILI poslednji voz (VIDEO)

Ključan trenutak bila je i izmena koju je napravio trener Lalatović, poslavši na teren bivšeg napadača Zvezde Aleksandra Jevtića, koji je s asistencijom i golom bio najzaslužniji za potpuni preokret Beograđana.

Nekadašnji idol Delija i golgeter OFK Beograda u 63. minutu izveo je kontranapad, uposlio još jednog svojevremenog člana crveno-belih Ognjena Ožegovića, koji je izjednačio. Posle nepunih 20 minuta, ponovo je Jevtić stupio na scenu: iskoristio je dodavanje Kajevića i doneo prvu prolećnu pobedu Čukaričkom, veliko slavlje na Banovom brdu moglo je da počne.