БИВШИ ЗВЕЗДАШИ ДОНЕЛИ ТРИЈУМФ ЦРНО-БЕЛИМА: Преокрет из снова (ФОТО)

18.02.2017. 19:35
Jevtić
Јевтић / Извор: МН Press

Комплетирано 22. коло Суперлиге.

Лепши почетак на клупи Чукаричког, није могао да замисли Ненад Лалатовић. Бивши стратег Црвене звезде отворио је победом ново поглавље у тренерској каријери, после великог преокрета после Јавора. Тим из Ивањице посечен је у другом полувремену са 2:1 (0:1), што је омогућило бело-црнима помак ка 8. позицији, које их по завршетку првог дела такмичења води у плеј-оф.

Нису Брђани блистали у првом полувремену, чак ни прелазни оцену нису заслужили до одмора, да би у наставку показали потпуно друго лице и прекинули низ од три пораза, која су доживели у финишу јесени.

Ивањичани су повели, после лепе акције у 35. минуту и асистенције искусног Ивана Цветковића, Македонац Алекса Амановић је остао као дух на петерцу и ударцем главом шокирао домаћина - 0:1.

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Плавшић НАЧЕО, а Петковић ДОКУСУРИО Пазарце (ВИДЕО ГАЛЕРИЈА)

Nenad Lalatović
Ненад Лалатовић / Извор: МН Press

СУПЕРЛИГА: Змајеви ШОКИРАЛИ Багдалу, Чачани УХВАТИЛИ последњи воз (ВИДЕО)

Кључан тренутак била је и измена коју је направио тренер Лалатовић, пославши на терен бившег нападача Звезде Александра Јевтића, који је с асистенцијом и голом био најзаслужнији за потпуни преокрет Београђана.

Некадашњи идол Делија и голгетер ОФК Београда у 63. минуту извео је контранапад, упослио још једног својевременог члана црвено-белих Огњена Ожеговића, који је изједначио. После непуних 20 минута, поново је Јевтић ступио на сцену: искористио је додавање Кајевића и донео прву пролећну победу Чукаричком, велико славље на Бановом брду могло је да почне.