DOGODILO SE NA DANAŠNJI DAN: Pavkov je RAZBIO Liveprul (VIDEO)

06.11.2023. 11:08
Milan Pavkov
Milan Pavkov / Izvor: MN Press

Prošlo je pet godina od velike utakmice.

Na današnji dan pre pet godine Crvena zvezda je u četvrtom kolu Lige šampiona šokirala svet pobedivši ekipu Liverpula rezultatom 2:0 pred krcatim tribinama stadiona "Rajko Mitić", a za to se golovima pobrinuo sjajni Milan Pavkov, koji je oba puta zatresao mrežu slavnog tima.

ISPLIVALO: Evo zbog čega Dragovića nije bilo protiv Radnika!Aleksandar Dragović

ISPLIVALO: Evo zbog čega Dragovića nije bilo protiv Radnika!

UMALO BRUKA LIVERPULA: Dijaz izvukao bod u poslednjim minutimaLuis Dijaz

UMALO BRUKA LIVERPULA: Dijaz izvukao bod u poslednjim minutima

BOGDANOVIĆ U SVOM STILU: Zvezda je puna Kulibalija, to je pokazala u Evropi! Partizan će da bude prvi do kraja jeseni, a na proleće...Rade Bogdanović

Od samog starta su izabranici Vladana Milojevića pokazali šta su naučili iz prethodnih duela u elitnom takmičenju. Hrabro su izašli na teren i nošeni hukom sa tribina, na kojima je bilo 51.318 gledalaca, suprotstavili se favorizovanom rivalu. Spremni da uđu u anale, odlučni, borbeni, maestralni i srčani.

U žestokoj borbi prvo su se izdvojili pokušaji Marka Marina i Vujadina Savića, a onda i stopostotna šansa u kojoj se našao Danijel Staridž. Međutim usledili su trenuci koji se i danas prepričavaju. Marin je sa desne strane izveo korner, a Milan Pavkov bio najviši u skoku i udarcem glavom prosledio loptu u mrežu. Za 1:0 u 22. minutu i neverovatnu erupciju oduševljenja, da bi sedam minuta kasnije sve bilo dodatno pojačano.

Crvena zvezda – Liverpul 2:0 (2:0)

Stadion: Rajko Mitić

Gledalaca: 51.318

Sudija: Antonio Mateu (Španija)

Strelac: Pavkov u 22. i 29. minutu.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković (od 58. Gobeljić), Savić, Degenek, Rodić, Jovančić, Krstičić (od 73. Jovičić), Srnić, Ben, Marin (od 65. Čaušić), Pavkov.

Liverpul: Alison, Aleksander-Arnold (od 46. Gomez), Matip, Van Dajk, Robertson, Milner, Lalana (od 79. Origi), Vajnaldum, Salah, Staridž (od 46. Firmino), Mane.

nažni napadač je uputio pravi "projektil" sa više od 20 metara, matirao odličnog golmana Alisona Bekera i tako udvostručio prednost. Podsetio je Pavkov na Nikolu Žigića i njegov magičan gol protiv Rome i malo je nedostajalo da upiše het-trik do poluvremena. Našao se u još jednom prilici prilikom centaršuta Stojkovića sa desnog krila, ali je glavom poslao loptu malo pored bliže stative. Skandiralo se Milanu Pavkovu u nastavku, tokom koga je Liverpul bacio sve karte u napad. Gosti su uspeli da pogode prečku u 56. minutu, ali je Borjan bio sve sigurniji i potom odbranama dodatno ulivao samopouzdanje saigračima.

Svaki potez trenera Milojevića bio je perfektno isplaniran, pravovremen, poput i ulaska Jovičića umesto Krstičića, da se dodatno osujete naleti premijerligaša. Borjan je čuvao mrežu, kao i stativa koju je pogodio Salah u 71. minutu. Gosti su u poslednjih 10 minuta sve karte bacili na ofanzivu, i štoper Van Dajk je otišao napred, ali ni gužva u Zvezdinom petercu nije pomogla Liverpulu da prepolovi zaostatak.