ДОГОДИЛО СЕ НА ДАНАШЊИ ДАН: Павков је РАЗБИО Ливепрул (ВИДЕО)

06.11.2023. 11:08
Milan Pavkov
Милан Павков / Извор: МН Press

Прошло је пет година од велике утакмице.

На данашњи дан пре пет године Црвена звезда је у четвртом колу Лиге шампиона шокирала свет победивши екипу Ливерпула резултатом 2:0 пред крцатим трибинама стадиона "Рајко Митић", а за то се головима побринуо сјајни Милан Павков, који је оба пута затресао мрежу славног тима.

ИСПЛИВАЛО: Ево због чега Драговића није било против Радника!Aleksandar Dragović

ИСПЛИВАЛО: Ево због чега Драговића није било против Радника!

УМАЛО БРУКА ЛИВЕРПУЛА: Дијаз извукао бод у последњим минутимаLuis Dijaz

УМАЛО БРУКА ЛИВЕРПУЛА: Дијаз извукао бод у последњим минутима

БОГДАНОВИЋ У СВОМ СТИЛУ: Звезда је пуна Кулибалија, то је показала у Европи! Партизан ће да буде први до краја јесени, а на пролеће...Rade Bogdanović

Од самог старта су изабраници Владана Милојевића показали шта су научили из претходних дуела у елитном такмичењу. Храбро су изашли на терен и ношени хуком са трибина, на којима је било 51.318 гледалаца, супротставили се фаворизованом ривалу. Спремни да уђу у анале, одлучни, борбени, маестрални и срчани.

У жестокој борби прво су се издвојили покушаји Марка Марина и Вујадина Савића, а онда и стопостотна шанса у којој се нашао Данијел Стариџ. Међутим уследили су тренуци који се и данас препричавају. Марин је са десне стране извео корнер, а Милан Павков био највиши у скоку и ударцем главом проследио лопту у мрежу. За 1:0 у 22. минуту и невероватну ерупцију одушевљења, да би седам минута касније све било додатно појачано.

Црвена звезда – Ливерпул 2:0 (2:0)

Стадион: Рајко Митић

Гледалаца: 51.318

Судија: Антонио Матеу (Шпанија)

Стрелац: Павков у 22. и 29. минуту.

Црвена звезда: Борјан, Стојковић (од 58. Гобељић), Савић, Дегенек, Родић, Јованчић, Крстичић (од 73. Јовичић), Срнић, Бен, Марин (од 65. Чаушић), Павков.

Ливерпул: Алисон, Александер-Арнолд (од 46. Гомез), Матип, Ван Дајк, Робертсон, Милнер, Лалана (од 79. Ориги), Вајналдум, Салах, Стариџ (од 46. Фирмино), Мане.

нажни нападач је упутио прави "пројектил" са више од 20 метара, матирао одличног голмана Алисона Бекера и тако удвостручио предност. Подсетио је Павков на Николу Жигића и његов магичан гол против Роме и мало је недостајало да упише хет-трик до полувремена. Нашао се у још једном прилици приликом центаршута Стојковића са десног крила, али је главом послао лопту мало поред ближе стативе. Скандирало се Милану Павкову у наставку, током кога је Ливерпул бацио све карте у напад. Гости су успели да погоде пречку у 56. минуту, али је Борјан био све сигурнији и потом одбранама додатно уливао самопоуздање саиграчима.

Сваки потез тренера Милојевића био је перфектно испланиран, правовремен, попут и уласка Јовичића уместо Крстичића, да се додатно осујете налети премијерлигаша. Борјан је чувао мрежу, као и статива коју је погодио Салах у 71. минуту. Гости су у последњих 10 минута све карте бацили на офанзиву, и штопер Ван Дајк је отишао напред, али ни гужва у Звездином петерцу није помогла Ливерпулу да преполови заостатак.