ĐOKOVIĆ GLEDAO KOSTIĆEVE MAJSTORIJE: Dve asistencije Srbina za petu pobedu Juventusa u nizu (VIDEO)

11.11.2023. 20:10
FK Juventus, Filip Kostić
FK Juventus, Filip Kostić / Izvor: Profimedia

Sjajna partija našeg reprezentativca...

Fudbaleri Juventusa nastavili su da ređaju pobede u Seriji A. Petu zaredom su večeras upisali protiv Kaljarija sa 2:1 u sklopu 12. kola, pa će sa 29 bodova makar prenoćiti na čelu tabele, sa bodom i utakmicom više od Intera.

ZVEZDA PREOKRENULA ŽELEZNIČAR: Ivanić i Mijatović doneli važne bodove!FK Crvena zvezda

ZVEZDA PREOKRENULA ŽELEZNIČAR: Ivanić i Mijatović doneli važne bodove!

PARTIZAN U VELIKOM PROBLEMU: Nema ko da brani protiv Čukaričkog!Aleksandar Jovanović

PARTIZAN U VELIKOM PROBLEMU: Nema ko da brani protiv Čukaričkog!

TRILER NA MOLINOU: Totenhem vodio do 91. minuta i ostao praznih šakaFK Vulverhempton

TRILER NA MOLINOU: Totenhem vodio do 91. minuta i ostao praznih šaka

"Stara dama" ponovo nije blistala, mučila se kao i u većini mečeva ove sezone, nije uspela da šesti put u nizu sačuva svoju mrežu, ali je ostvarila je cilj.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković je bio na ovoj utakmici i mogao je da vidi očajno prvo poluvreme, tokom kog nijedna ekipa nije uputila šut u okvir gola.

I dok se od Kaljarija to možda i očekivalo, od Juventusa svakako nije. Tim Masimilijana Alegrija igra loše ove sezone, ali ređa pobede i pitanje je šta će biti kada proigra, a to će se sigurno desiti...

Juve je u svom stilu je odigrao prvih 45 minuta, imao je loptu u posedu, ali nije znao šta će sa njom. Čekao je grešku disciplinovanog Kaljarija, kako bi mu probio defanzivni blok, ali ga nije dočekao, pa smo videli jedno od slabijih poluvremena ove sezone.

Drugo poluvreme nastavilo se u sličnom tonu, Juve je doduše malo ubrzao ritam, ali nije stvorio šansu za pogodak.

I onda u 60. minutu vođstvo Juventusa pravo niotkuda, po ko zna koji put ove sezone.

Naš Filip Kostić je kompjuterski precizno centrirao iz slobodnog udarca sa leve strane, Bremer je ostao nedopustivo sam u kazeznom prostoru, a takve situacije brazilski štoper uvek pretvara u pogotke. Tukao je glavom i matirao golmana Skufeta, za 1:0.

Prednost je udvostručena  u 70. minutu, kada je Kostić iz kornera sa desne strane poslao loptu u peterac, tamo je štoper Rugani najpre grudima pogodio prečku, ali se ispravio i "odbitak" poslao u mrežu, za 2:0.

Kada su svi mislili da je gotovo, ekipa Klaudija Ranijerija je poput Juventusa iz prve povoljne situacije postigla gol. Jankto je centrirao iz kornera sa leve strane, a Dosena je sjajno skočio i glavom savladao Ščensnog, za 2:1.

Poljski golman je u 82. minutu imao puno sreće, pošto je posle novog pokušaja Dosene glavom zakačio loptu vrhovima prstiju, a ona je potom zakačila stativu i otišla u korner.

Kaljari je 17. na tabeli sa devet bodova na svom kontu.

Filip Kostić je večeras bio najbolji pojedinac Juventusa, dok je Dušan Vlahović ušao u igru u 66. minutu umesto Mozesa Kena, ali nije uradio ništa vredno pomena.

Juventus će dočekati Inter u sledećem kolu koje se igra za dve sedmice.