ZVEZDA PREOKRENULA ŽELEZNIČAR: Ivanić i Mijatović doneli važne bodove!

11.11.2023. 18:50
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli slavili uz dosta muke.

Beogradska Crvena zvezda savladala je ekipu Železničara iz Pančeva, u okviru 15. kola Superlige Srbije. Rezultat je na kraju meča iznosio 1:2 (1:0).

(SASTAVI) NEMA GLAZERA, NITI IVANIĆA: Katai najzad u prvoj postavi, Bahar napravio zanimljiva rešenjaZvezda

PARTIZAN U VELIKOM PROBLEMU: Nema ko da brani protiv Čukaričkog!Aleksandar Jovanović

PARTIZAN U VELIKOM PROBLEMU: Nema ko da brani protiv Čukaričkog!

MILAN ISPUSTIO 2:0! Leće za četiri minuta rastužio RosonereFK Milan

MILAN ISPUSTIO 2:0! Leće za četiri minuta rastužio Rosonere

Igrao se 16. minut kada je Aleksandar Đorđević iskoristio višak prostora na desnom krilu uputivši precizan centaršut za Lazara Romanića koji se "poklonio" sa nekih desetak metara i zatresao mrežu Zorana Popovića.

Crvena zvezda je kontinuirano napadala i to ne treba posebno isticati jer se tako nešto i očekuje od srpskog šampiona, ali bez prave ideje, bez smislenih napada, potpuno indisponirano izgledali su u napadu.

Utisak je da je najviše opasno bilo kada se lopta nalazila u rukama Vladimira Lučića koji je u 37. minutu stvorio još jednu dobru šansu, a onda je Dario Grgić sa distance mogao da postigne evrogol.

Zvezda je bila bez ideje. Lopta je kružila, tražio se prostor, ali dosta anemično izgledali su ofanzivci gostiju. Izuzev Vladimira Lučića koji je sam imao dve dobre situacije, a potom i kreirao šansu za Aleksandra Kataija, no nije bilo dovoljno dobre završnice.

Nije bilo korisnih lopti za Šerifa Endiaja kako bi snažni napadač mogao da iskoristi svoje fizikalije. Nedostajalo je i njegove kretnje, energije. Nedostajalo je mnogo toga... Upravo je „devetka“ crveno-belih ostala u svlačionici na pauzi, šansu je dobio Jovan Mijatović, a isto se dogodilo i sa Milanom Rodićem kojeg je zamenio Lazar Nikolić.

Mijatovič je posle 70 sekundi u drugom poluvremenu bio opasniji nego Endiaje za čitav prvi deo meča. Lepo se izborio za poziciju, namestio i pogodio gornji deo prečke. Pre 55. minuta, teren su napustili i Aleksandar Katai i Kings Kangva, a u igri su se našli Mirko Ivanić i Osman Bukari. To kazuje koliko Bahar nije imao konkretan učinak od pomenutih igrača.

Ali, tim promenama dobio je ono što je hteo. I uglavnom se to događa u poslednje vreme – da igrači sa klupe uneli su živost. Mirko Ivanić je bio taj faktor i po isteku sata igre, momak iz Bačkog Jarka solo-prodorom, posle pasa Gelora Kange, donosi izjednačenje svom timu. Lep pogodak, prvi za Ivanića posle više od mesec dana i šest odigranih mečeva.

Jeste Zvezda nastavila da pritiska, ulazi u solidne situacije za preokret, ali je i Železničar pokazao volju da krene ka napred, pa je tako Đorđević sa distance testirao Popovića koji nije imao lak zadatak. I ponovo, lako Železničar dolazi u situaciju da pripreti, bez ozbiljnijeg pritiska veznog reda, bez bloka...

A onda se događa momenat meča kada Crvena zvezda prelazi u vođstvo. Prekid na nekih 25 metara od gola Živkovića koji je izveo Kanga, dirigovan centaršut i dobro trčanje Jovana Mijatovića koji, sa svojih 18 godina često nosi šampiona zemlje na svojim leđima kada ne ide u poslednje vreme. Odlična reakcija, ali mora se istaći da je i Živković podbacio s obzirom na to da je lopta padala u šesnaesterac.

U nekoliko navrata, Železničar je pokušavao da izvuče remi, ali nastojala je Zvezda da sačuva rezultat iz 76. minuta i u tome su uspeli. Tako su došli do 34. boda, tri manje, uz meč više od Partizana. Železničar je trenutno pretposlednji sa 11 poena.