ЂОКОВИЋ ГЛЕДАО КОСТИЋЕВЕ МАЈСТОРИЈЕ: Две асистенције Србина за пету победу Јувентуса у низу (ВИДЕО)

11.11.2023. 20:10
FK Juventus, Filip Kostić
ФК Јувентус, Филип Костић / Извор: Профимедиа

Сјајна партија нашег репрезентативца...

Фудбалери Јувентуса наставили су да ређају победе у Серији А. Пету заредом су вечерас уписали против Каљарија са 2:1 у склопу 12. кола, па ће са 29 бодова макар преноћити на челу табеле, са бодом и утакмицом више од Интера.

ЗВЕЗДА ПРЕОКРЕНУЛА ЖЕЛЕЗНИЧАР: Иванић и Мијатовић донели важне бодове!FK Crvena zvezda

ЗВЕЗДА ПРЕОКРЕНУЛА ЖЕЛЕЗНИЧАР: Иванић и Мијатовић донели важне бодове!

ПАРТИЗАН У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ: Нема ко да брани против Чукаричког!Aleksandar Jovanović

ПАРТИЗАН У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ: Нема ко да брани против Чукаричког!

ТРИЛЕР НА МОЛИНОУ: Тотенхем водио до 91. минута и остао празних шакаFK Vulverhempton

ТРИЛЕР НА МОЛИНОУ: Тотенхем водио до 91. минута и остао празних шака

"Стара дама" поново није блистала, мучила се као и у већини мечева ове сезоне, није успела да шести пут у низу сачува своју мрежу, али је остварила је циљ.

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић је био на овој утакмици и могао је да види очајно прво полувреме, током ког ниједна екипа није упутила шут у оквир гола.

И док се од Каљарија то можда и очекивало, од Јувентуса свакако није. Тим Масимилијана Алегрија игра лоше ове сезоне, али ређа победе и питање је шта ће бити када проигра, а то ће се сигурно десити...

Јуве је у свом стилу је одиграо првих 45 минута, имао је лопту у поседу, али није знао шта ће са њом. Чекао је грешку дисциплинованог Каљарија, како би му пробио дефанзивни блок, али га није дочекао, па смо видели једно од слабијих полувремена ове сезоне.

Друго полувреме наставило се у сличном тону, Јуве је додуше мало убрзао ритам, али није створио шансу за погодак.

И онда у 60. минуту вођство Јувентуса право ниоткуда, по ко зна који пут ове сезоне.

Наш Филип Костић је компјутерски прецизно центрирао из слободног ударца са леве стране, Бремер је остао недопустиво сам у казезном простору, а такве ситуације бразилски штопер увек претвара у поготке. Тукао је главом и матирао голмана Скуфета, за 1:0.

Предност је удвостручена  у 70. минуту, када је Костић из корнера са десне стране послао лопту у петерац, тамо је штопер Ругани најпре грудима погодио пречку, али се исправио и "одбитак" послао у мрежу, за 2:0.

Када су сви мислили да је готово, екипа Клаудија Ранијерија је попут Јувентуса из прве повољне ситуације постигла гол. Јанкто је центрирао из корнера са леве стране, а Досена је сјајно скочио и главом савладао Шченсног, за 2:1.

Пољски голман је у 82. минуту имао пуно среће, пошто је после новог покушаја Досене главом закачио лопту врховима прстију, а она је потом закачила стативу и отишла у корнер.

Каљари је 17. на табели са девет бодова на свом конту.

Филип Костић је вечерас био најбољи појединац Јувентуса, док је Душан Влаховић ушао у игру у 66. минуту уместо Мозеса Кена, али није урадио ништа вредно помена.

Јувентус ће дочекати Интер у следећем колу које се игра за две седмице.