24°C
01.05.2024.
117.1117
109.3684

KVALIFIKACIJE ZA SP: Legendi Zvezde POBEDA, legendama Partizana po BOD, gol JOVETIĆA (FOTO)

04.09.2016. 20:08
Logo SP
Logo SP / Izvor: Foto: printscreen/FIFA

Iz Evrope će se uz domaćina Rusiju plasirati još 13 selekcija.

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo koje će se održati u Rusiji leta 2018. godine danas u počele i u Evropi. Azerbejdžan selektora Roberta Prosinečkog je slavio u San Marinu, Crna Gora Ljubiše Tumbakovića je na neverovatan način osvojila bod u Rumuniji uz gol Stevana Jovetića, dok se Slovenija Srećka Kataneca u nadoknadi meča spasila poraza u Litvaniji. Poljska je prokockala pobedu u Kazahstanu, Nemačka je deklasirala Norvešku u Oslu, dok je u jednom od derbija prvog kola Engleska golom u petom minutu nadoknade slavila u Slovačkoj.

UEFA i FIFA OPET "LJUBE" KOSOVO! Ukrajinci NEĆE DA IGRAJU na svom, moraju da traže DRUGI teren!

Azerbejdžan je pod vođstvom Prosinečkog slavio u San Marinu. Olakšavajuća okolnost za Azerbejdžan predstavljala je činjenica da je domaćin od 52. minuta igrao bez isključenog Kristijana Broljija.

AKO POBEDI EDMUNDA: Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv STAROG ZNANCA (FOTO)

Slovenija trenera Kataneca se u finišu meča spasila poraza iako je posle poluvremena bila u minusu od dva gola. Gol defanzivca Boštjana Cesara u trećem minutu nadoknade doneo je bod Slovencima. U okviru iste F grupe Slovačka i Engleska su u Trnavi, u reprizi meča iz grupne faze EP u Francuskoj, odigrali novi duel, koji je rešen u petom minutu nadoknade goloma Adama Lalane. Domaćin od 58. minuta igrao sa igračem manje pošto je opravdano drugi žuti karton dobio kapiten Martin Škrtel. Utakmicu u Bratislavi sudio je srpski arbitar Milorad Mažić.

LEGENDA: Šapić je OVOM rečenicom BRUTALNO OBJASNIO "Aci trici" kako stoje stvari u košarci (FOTO)

Crna Gora je na neverovatan način osvojila bod u Klužu protiv Rumunije. Domaćin je poveo u 85. minutu, gol je postigao rezervista Popa, ali je Stevan Jovetić udarcem glavom sa sedam metara, posle slobodnog udarca, izjednačio dva minuta kasnije. U petom minutu nadoknade dosuđen je penal za Rumune, delovalo je da će domaćin slaviti, ali je rezervista Klaudiju Keseru poslao loptu dva metra iznad prečke, na veliku radost selektora "sokolova" Tumbakovića.

Poljaci su istoj grupi prokockali pobedu u Kazahstanu, vodili su 2:0 u 35. minutu, ali je domaćin u drugom delu igre golovima Kizničenka stigao do velikog boda. Kapiten Poljske Robert Levandovski je bio precizan sa bele tačke, čime je niz golova u kvalifikacijama produžio na šest.

PONOSNI DEDA: Prva fotka PIKSIJA sa unukom Indijom Rouz (FOTO)

Svetski šampion Nemačka je silovito startovala u kvalifikacijama, deklasirala je kao gost Norvešku, uz dva pogotka Tomasa Milera koji je konačno prekinuo golgeterski post, nije bio strelac na EP u Francuskoj.

Direktan plasman na SP u Rusiji obezbediće devet prvoplasiranih selekcija. Osam najboljih drugoplasiranih će u baraž posle kog će vize obezbediti još četiri selekcije. Mondijal u Rusiji odigraće se od 14. juna do 15. jula 2018. godine.

TRAGEDIJA U HONDURASU: Ubijen mladi fudbaler (FOTO)