КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Легенди Звезде ПОБЕДА, легендама Партизана по БОД, гол ЈОВЕТИЋА (ФОТО)

04.09.2016. 20:08
Logo SP
Лого СП / Извор: Фото: printscreen/FIFA

Из Европе ће се уз домаћина Русију пласирати још 13 селекција.

Квалификације за Светско првенство које ће се одржати у Русији лета 2018. године данас у почеле и у Европи. Азербејџан селектора Роберта Просинечког је славио у Сан Марину, Црна Гора Љубише Тумбаковића је на невероватан начин освојила бод у Румунији уз гол Стевана Јоветића, док се Словенија Срећка Катанеца у надокнади меча спасила пораза у Литванији. Пољска је прокоцкала победу у Казахстану, Немачка је декласирала Норвешку у Ослу, док је у једном од дербија првог кола Енглеска голом у петом минуту надокнаде славила у Словачкој.

УЕФА и ФИФА ОПЕТ "ЉУБЕ" КОСОВО! Украјинци НЕЋЕ ДА ИГРАЈУ на свом, морају да траже ДРУГИ терен!

Азербејџан је под вођством Просинечког славио у Сан Марину. Олакшавајућа околност за Азербејџан представљала је чињеница да је домаћин од 52. минута играо без искљученог Кристијана Брољија.

АКО ПОБЕДИ ЕДМУНДА: Ђоковић ће у четвртфиналу играти против СТАРОГ ЗНАНЦА (ФОТО)

Словенија тренера Катанеца се у финишу меча спасила пораза иако је после полувремена била у минусу од два гола. Гол дефанзивца Боштјана Цесара у трећем минуту надокнаде донео је бод Словенцима. У оквиру исте Ф групе Словачка и Енглеска су у Трнави, у репризи меча из групне фазе ЕП у Француској, одиграли нови дуел, који је решен у петом минуту надокнаде голома Адама Лалане. Домаћин од 58. минута играо са играчем мање пошто је оправдано други жути картон добио капитен Мартин Шкртел. Утакмицу у Братислави судио је српски арбитар Милорад Мажић.

ЛЕГЕНДА: Шапић је ОВОМ реченицом БРУТАЛНО ОБЈАСНИО "Аци трици" како стоје ствари у кошарци (ФОТО)

Црна Гора је на невероватан начин освојила бод у Клужу против Румуније. Домаћин је повео у 85. минуту, гол је постигао резервиста Попа, али је Стеван Јоветић ударцем главом са седам метара, после слободног ударца, изједначио два минута касније. У петом минуту надокнаде досуђен је пенал за Румуне, деловало је да ће домаћин славити, али је резервиста Клаудију Кесеру послао лопту два метра изнад пречке, на велику радост селектора "соколова" Тумбаковића.

Пољаци су истој групи прокоцкали победу у Казахстану, водили су 2:0 у 35. минуту, али је домаћин у другом делу игре головима Кизниченка стигао до великог бода. Капитен Пољске Роберт Левандовски је био прецизан са беле тачке, чиме је низ голова у квалификацијама продужио на шест.

ПОНОСНИ ДЕДА: Прва фотка ПИКСИЈА са унуком Индијом Роуз (ФОТО)

Светски шампион Немачка је силовито стартовала у квалификацијама, декласирала је као гост Норвешку, уз два поготка Томаса Милера који је коначно прекинуо голгетерски пост, није био стрелац на ЕП у Француској.

Директан пласман на СП у Русији обезбедиће девет првопласираних селекција. Осам најбољих другопласираних ће у бараж после ког ће визе обезбедити још четири селекције. Мондијал у Русији одиграће се од 14. јуна до 15. јула 2018. године.

ТРАГЕДИЈА У ХОНДУРАСУ: Убијен млади фудбалер (ФОТО)