LIGA ŠAMPIONA: Ronaldo PREOKRENUO u Minhenu, Grizman ULOVIO Lisice (VIDEO+FOTO)

12.04.2017. 22:38
FK Bajern
FK Bajern / Izvor: Reuters

Odigrani svi mečevi četvrtfinala.

Kompletirane su sve utakmice četvrtfinala Lige šampiona. Derbi je igran u Minhenu, a spektakl je posle mnogo uzbuđenja i preokreta pripao Realu (2:1). U drugom okršaju, i drugi španski predstavnik iz Madrida, Atletiko, minimalno je slavio protiv Lestera sa 1:0.

Madriđani su gubili na poluvremenu, ali uspeli da nadoknade minus i sa velikom prednošću sačekaju revanš protiv Bajerna. Galaktikosi su prvi put ozbiljno zapretili u 18. minutu. Nebeski skok Benzeme i pokušaj udarca glavom, lopta je išla u gol, refleksnom reakcijom Nojer je uz pomoć prečke uspeo da ostane nesavladan.

LIGA ŠAMPIONA: Šok u Dormundu, NEMILOSRDNI Mbape (VIDEO+FOTO)

ZVEZDA I LE TALEK JEDNOGLASNI: Srcem uz Dortmund (FOTO)

Pošto nisu iskoristili zicer, gosti su kažnjeni u 25. minutu: Arturo Vidal je ispratio izveden korner, najbolje skočio u šesnaestercu i kao na treningu efektno savladao golmana Navasa za 1:0.

PRELOMIO: Zvali su ga ČEKIĆARI, Jokanov odgovor ŠOKIRAO sve u Vest Hemu (FOTO)

Uzbuđenja su viđena u finišu prvog poluvremena. Najpre pred golom Reala, Vidal je kao i kod prvog gola nadvisio čuvare, a zatim tukao pored leve stative. Već u narednom naletu Galaktikosa, u 42. minutu, Ronaldo i ispratio dodavanje na ivici šesnaesterca i šutirao, ali je Nojer bio odlično postavljen i osujetio nameru Kristijana.

Žaliće Bavarci za penalom u 44. minutu, koji je skrivio Danijel Karvahal. Sve je počelo od Riberija, Francuz je pred šesnaestercem polomio kičmu Ramosu i šutirao, loptu je neoprezno rukom zahvatio Portugalac i italijanski arbitar je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Arturo Vidal, a zatim u stilu "a la Ramos", očajnim udarcem prebacio ceo gol.

Odmah na startu drugog dela, Kraljevi su surovo izrekli kaznu domaćinu za promašeni penal. U 49. minutu grešnik Karvahal se iskupio za načinjeni jedanaesterac i cetrirao u kazneni prostor, a Ronaldo bio na pravom mestu i sa osam metara volejom zahvatio loptu, smestivši je iza Nojera za izjednačenje - 1:1.

Još gora situacija za Bavarce nastala je u 61. minutu, kada je Havi Martinez dobio drugu javnu opomenu, pa ga je sudija Ricoli poslao u svlačionicu. Bajern je nastavio sa desetoricom na terenu. Zamalo da se domaćinu to obije o glavu u 73. minutu, kada se Benzema našao u odličnoj poziciji i šutirao po sredini gola, ali se istakao Nojer sjajnom odbranom.

Kapiten Pancera izašao je nedugo zatim kao pobednik i iz duela sa Ronaldom, najbolji igrač Reala imao je izglednu šansu, da bi golman domaćih ponovo bio na visini zadatka.

Što mu nije tada uspelo, Kristijano je nadoknadio nekoliko sekundi kasnije. Ubačenu loptu sa desne strane, od strane Asensija, Portugalac je prihvatio ispred Bernata i preciznim udarcem nadmudrio Nojera, poslavši mu "bubamaru" kroz noge.

U drugom meču, Atletiko je savladao engleskog šampiona i minimalnom prednošću (1:0) putuje na revanš u Lester.

Jorgandžije su krenule agresivno i već u 5. minutu mogle da povedu, ali šut Kokea zaustavila je stativa. Sledeću priliku, ipak, nisu prokockali. Na isteku 25. Mark Albrajton je nepropisno odreagovao u svom šesnaestercu, a sudija Eriksen pokazao na 11 metara. Odgovornost je preuzeo Antoan Grizman, za prvu zvezdu domaćina nije bilo problema da dovede svoj tim u vođstvo od 1:0.

Ispostavilo se da je taj detalj bio odlučujući. Do poluvremena je Koke ponovo imao šansu da se upiše u strelce, međutim, u 37. minutu njegov pokušaj sa distance prohujao je pored stative. U nastavku se rezulat nije menjao, pa je domaća publika zadovoljna napustila Visente Kalderon.

BAJERN - REAL 1:2 (1:0)

STRELCI: Vidal u 25. Ronaldo u 47. i 77. minutu STADION: Alijanc Arena. GLEDALACA: 69.000. SUDIJA: Nikola Ricoli (Italija). ŽUTI KARTONI: Alonso, Martinez, Vidal (Bajern), Kros, Karvahal (Real). Crveni karton: Martinez (Bajern) u 61. minutu.

BAJERN: Nojer, Alaba, Lam, Boateng, Martinez, Alonso (64. Bernat), Riberi (66. Košta), Roben, Alkantara, Miler (81. Koman).

REAL: Navas, Karvahal, Načo, Ramos, Marselo, Modrić (90+1. Kovačić), Kros, Kazemiro, Bejl (59. Asensio), Ronaldo, Benzema (83. Rodrigez).

ATLETIKO - LESTER 1:0 (1:0)

STRELCI: Grizman p. u 28. STADION: Visente Kalderon. GLEDALACA: 51.423. SUDIJA: Jonas Erikson (Švedska). ŽUTI KARTONI: Albrajton, Benalun, Hut (Lester).

ATLETIKO: Oblak, Huanfran, Savić, Godin, Filipe Luis, Karasko (65. Korea), Koke, Gabi, Niguez, Tores (75. Tomas), Grizman.

LESTER: Šmajhel, Simson, Benalun, Hut, Fuš, Marez, Drinkvoter, Ndidi, Albrajton, Okazaki (46. King), Vardi (77. Slimani).