ЛИГА ШАМПИОНА: Роналдо ПРЕОКРЕНУО у Минхену, Гризман УЛОВИО Лисице (ВИДЕО+ФОТО)

12.04.2017. 22:38
FK Bajern
ФК Бајерн / Извор: Реутерс

Одиграни сви мечеви четвртфинала.

Комплетиране су све утакмице четвртфинала Лиге шампиона. Дерби је игран у Минхену, а спектакл је после много узбуђења и преокрета припао Реалу (2:1). У другом окршају, и други шпански представник из Мадрида, Атлетико, минимално је славио против Лестера са 1:0.

Мадриђани су губили на полувремену, али успели да надокнаде минус и са великом предношћу сачекају реванш против Бајерна. Галактикоси су први пут озбиљно запретили у 18. минуту. Небески скок Бенземе и покушај ударца главом, лопта је ишла у гол, рефлексном реакцијом Нојер је уз помоћ пречке успео да остане несавладан.

ЛИГА ШАМПИОНА: Шок у Дормунду, НЕМИЛОСРДНИ Мбапе (ВИДЕО ФОТО)

ЗВЕЗДА И ЛЕ ТАЛЕК ЈЕДНОГЛАСНИ: Срцем уз Дортмунд (ФОТО)

Пошто нису искористили зицер, гости су кажњени у 25. минуту: Артуро Видал је испратио изведен корнер, најбоље скочио у шеснаестерцу и као на тренингу ефектно савладао голмана Наваса за 1:0.

ПРЕЛОМИО: Звали су га ЧЕКИЋАРИ, Јоканов одговор ШОКИРАО све у Вест Хему (ФОТО)

Узбуђења су виђена у финишу првог полувремена. Најпре пред голом Реала, Видал је као и код првог гола надвисио чуваре, а затим тукао поред леве стативе. Већ у наредном налету Галактикоса, у 42. минуту, Роналдо и испратио додавање на ивици шеснаестерца и шутирао, али је Нојер био одлично постављен и осујетио намеру Кристијана.

Жалиће Баварци за пеналом у 44. минуту, који је скривио Данијел Карвахал. Све је почело од Риберија, Француз је пред шеснаестерцем поломио кичму Рамосу и шутирао, лопту је неопрезно руком захватио Португалац и италијански арбитар је показао на белу тачку. Одговорност је преузео Артуро Видал, а затим у стилу "а ла Рамос", очајним ударцем пребацио цео гол.

Одмах на старту другог дела, Краљеви су сурово изрекли казну домаћину за промашени пенал. У 49. минуту грешник Карвахал се искупио за начињени једанаестерац и цетрирао у казнени простор, а Роналдо био на правом месту и са осам метара волејом захватио лопту, сместивши је иза Нојера за изједначење - 1:1.

Још гора ситуација за Баварце настала је у 61. минуту, када је Хави Мартинез добио другу јавну опомену, па га је судија Рицоли послао у свлачионицу. Бајерн је наставио са десеторицом на терену. Замало да се домаћину то обије о главу у 73. минуту, када се Бензема нашао у одличној позицији и шутирао по средини гола, али се истакао Нојер сјајном одбраном.

Капитен Панцера изашао је недуго затим као победник и из дуела са Роналдом, најбољи играч Реала имао је изгледну шансу, да би голман домаћих поново био на висини задатка.

Што му није тада успело, Кристијано је надокнадио неколико секунди касније. Убачену лопту са десне стране, од стране Асенсија, Португалац је прихватио испред Берната и прецизним ударцем надмудрио Нојера, пославши му "бубамару" кроз ноге.

У другом мечу, Атлетико је савладао енглеског шампиона и минималном предношћу (1:0) путује на реванш у Лестер.

Јорганџије су кренуле агресивно и већ у 5. минуту могле да поведу, али шут Кокеа зауставила је статива. Следећу прилику, ипак, нису прокоцкали. На истеку 25. Марк Албрајтон је непрописно одреаговао у свом шеснаестерцу, а судија Ериксен показао на 11 метара. Одговорност је преузео Антоан Гризман, за прву звезду домаћина није било проблема да доведе свој тим у вођство од 1:0.

Испоставило се да је тај детаљ био одлучујући. До полувремена је Коке поново имао шансу да се упише у стрелце, међутим, у 37. минуту његов покушај са дистанце прохујао је поред стативе. У наставку се резулат није мењао, па је домаћа публика задовољна напустила Висенте Калдерон.

БАЈЕРН - РЕАЛ 1:2 (1:0)

СТРЕЛЦИ: Видал у 25. Роналдо у 47. и 77. минуту СТАДИОН: Алијанц Арена. ГЛЕДАЛАЦА: 69.000. СУДИЈА: Никола Рицоли (Италија). ЖУТИ КАРТОНИ: Алонсо, Мартинез, Видал (Бајерн), Крос, Карвахал (Реал). Црвени картон: Мартинез (Бајерн) у 61. минуту.

БАЈЕРН: Нојер, Алаба, Лам, Боатенг, Мартинез, Алонсо (64. Бернат), Рибери (66. Кошта), Робен, Алкантара, Милер (81. Коман).

РЕАЛ: Навас, Карвахал, Начо, Рамос, Марсело, Модрић (90 1. Ковачић), Крос, Каземиро, Бејл (59. Асенсио), Роналдо, Бензема (83. Родригез).

АТЛЕТИКО - ЛЕСТЕР 1:0 (1:0)

СТРЕЛЦИ: Гризман п. у 28. СТАДИОН: Висенте Калдерон. ГЛЕДАЛАЦА: 51.423. СУДИЈА: Јонас Ериксон (Шведска). ЖУТИ КАРТОНИ: Албрајтон, Беналун, Хут (Лестер).

АТЛЕТИКО: Облак, Хуанфран, Савић, Годин, Филипе Луис, Караско (65. Кореа), Коке, Габи, Нигуез, Торес (75. Томас), Гризман.

ЛЕСТЕР: Шмајхел, Симсон, Беналун, Хут, Фуш, Марез, Дринквотер, Ндиди, Албрајтон, Оказаки (46. Кинг), Варди (77. Слимани).