ЗВЕЗДА ПРЕОКРЕНУЛА ЖЕЛЕЗНИЧАР: Иванић и Мијатовић донели важне бодове!

11.11.2023. 18:50
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели славили уз доста муке.

Београдска Црвена звезда савладала је екипу Железничара из Панчева, у оквиру 15. кола Суперлиге Србије. Резултат је на крају меча износио 1:2 (1:0).

(САСТАВИ) НЕМА ГЛАЗЕРА, НИТИ ИВАНИЋА: Катаи најзад у првој постави, Бахар направио занимљива решењаZvezda

ПАРТИЗАН У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ: Нема ко да брани против Чукаричког!Aleksandar Jovanović

ПАРТИЗАН У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ: Нема ко да брани против Чукаричког!

МИЛАН ИСПУСТИО 2:0! Леће за четири минута растужио РосонереFK Milan

МИЛАН ИСПУСТИО 2:0! Леће за четири минута растужио Росонере

Играо се 16. минут када је Александар Ђорђевић искористио вишак простора на десном крилу упутивши прецизан центаршут за Лазара Романића који се "поклонио" са неких десетак метара и затресао мрежу Зорана Поповића.

Црвена звезда је континуирано нападала и то не треба посебно истицати јер се тако нешто и очекује од српског шампиона, али без праве идеје, без смислених напада, потпуно индиспонирано изгледали су у нападу.

Утисак је да је највише опасно било када се лопта налазила у рукама Владимира Лучића који је у 37. минуту створио још једну добру шансу, а онда је Дарио Гргић са дистанце могао да постигне еврогол.

Звезда је била без идеје. Лопта је кружила, тражио се простор, али доста анемично изгледали су офанзивци гостију. Изузев Владимира Лучића који је сам имао две добре ситуације, а потом и креирао шансу за Александра Катаија, но није било довољно добре завршнице.

Није било корисних лопти за Шерифа Ендиаја како би снажни нападач могао да искористи своје физикалије. Недостајало је и његове кретње, енергије. Недостајало је много тога... Управо је „деветка“ црвено-белих остала у свлачионици на паузи, шансу је добио Јован Мијатовић, а исто се догодило и са Миланом Родићем којег је заменио Лазар Николић.

Мијатович је после 70 секунди у другом полувремену био опаснији него Ендиаје за читав први део меча. Лепо се изборио за позицију, наместио и погодио горњи део пречке. Пре 55. минута, терен су напустили и Александар Катаи и Кингс Кангва, а у игри су се нашли Мирко Иванић и Осман Букари. То казује колико Бахар није имао конкретан учинак од поменутих играча.

Али, тим променама добио је оно што је хтео. И углавном се то догађа у последње време – да играчи са клупе унели су живост. Мирко Иванић је био тај фактор и по истеку сата игре, момак из Бачког Јарка соло-продором, после паса Гелора Канге, доноси изједначење свом тиму. Леп погодак, први за Иванића после више од месец дана и шест одиграних мечева.

Јесте Звезда наставила да притиска, улази у солидне ситуације за преокрет, али је и Железничар показао вољу да крене ка напред, па је тако Ђорђевић са дистанце тестирао Поповића који није имао лак задатак. И поново, лако Железничар долази у ситуацију да припрети, без озбиљнијег притиска везног реда, без блока...

А онда се догађа моменат меча када Црвена звезда прелази у вођство. Прекид на неких 25 метара од гола Живковића који је извео Канга, диригован центаршут и добро трчање Јована Мијатовића који, са својих 18 година често носи шампиона земље на својим леђима када не иде у последње време. Одлична реакција, али мора се истаћи да је и Живковић подбацио с обзиром на то да је лопта падала у шеснаестерац.

У неколико наврата, Железничар је покушавао да извуче реми, али настојала је Звезда да сачува резултат из 76. минута и у томе су успели. Тако су дошли до 34. бода, три мање, уз меч више од Партизана. Железничар је тренутно претпоследњи са 11 поена.