ПОСЛЕ 23 ГОДИНЕ: Нотингем Форест се вратио у Премијер лигу

29.05.2022. 20:29
FK Notingem Forest
ФК Нотингем Форест / Извор: Реутерс

Некадашњи двоструки шампион Европе савладао Хадерсфилд минималним резултатом.

Фубдалери Нотингем Фореста после 23 године играће у Премијер лиги пошто сју у финалу плеј-офа Чемпионшипа савладали Хадерсфилд на стадиону ''Вембли'' са 1:0. Некадашњи двоструки шампион Европе из 1979. и 1980. уз пласман у Прмеијер лигу добиће и 170 милиона фунти.

ЗВЕЗДА МОЋНО ПОЧЕЛА ПРЕЛАЗНИ РОК: Прво појачање стигло у Љутице Богдана (ВИДЕО)

КРАГУЈЕВЧАНИ ОСТАЈУ У СУПЕРЛИГИ: Пирова победа Железничара против Радничког

ОДЛАЗИ У СТИЛУ: Марсело - "Није могло боље, највећи сам победник у историји Реала"

Хадерсфилд је већим длеом меча био доминантнији ривал, али је Нотингем први имао добру прилику у 12. минуту када је Јејтс главом послао лопту тик поред стативе голмана Николса. Уследио је потом период меча без прилика да би у 43. минуту Нотингем стигао до вођства и то захваљујући противнику. Гарнер је шутирао из велике удаљености, а играч Хадерсфилда Колвил у борби за позицију са Јејтсом одбио је лопту у сопствену мрежу за велико славље навијача Нотингема који је на полуврменеу водио 1:0.

У наставку је Хадерсфил наставио са иницијативом, а можда је и оштећен када судија Џонатан Мос није досудио пенал после старта над Тофолом. Међутим, до краја Хадерсфилд није успео да стигне до изједначења па је Нотингем успео да се после више од две деценије врати у Премијер лигу.

Погледајте како изгледа Мариа Кортизиа, супруга Пиетроса Сотироуа првотимца Лудогореца