PREMIJER LIGA: Đavoli lako protiv Stouka

15.01.2018. 22:50
Antonio Valensija
Antonio Valensija / Izvor: Reuters

Kompletirano 23. kolo fudbalskog prvenstva Engleske.

Poslednja utakmica 23. kola Premijer lige završena je pobedom domaćina, Mančester junajteda. Na "Old Trafordu" ekipa Žozea Murinja pobedila je Stouk sa 3:0, a strelci su bili Antonio Valensija, Antoni Marsijal i Romelu Lukaku. Zahvaljujući ovom trijumfu, Junajted ima 50 bodova i smanjio je prednost u odnosu na lidera. Ispred Đavola je samo gradski rival Mančester siti, sa 62 boda. Stouk je i dalje u zoni ispadanja sa 20 bodova.

PREMIJER LIGA: Liverpul prekinuo NEVEROVATAN niz Sitija (FOTO)

PREMIJER LIGA: Arsenal ponovo razočarao, navijači znaju ko je glavni krivac

Već u devetom minutu, posle dodavanja Pola Pogbe, Valensija se izborio za poziciju, i sa 15-ak metara maestralno poslao loptu u dalji ugao gola Džeka Batlenda. U nastavku meča, na suprotnoj strani, Stiven Ajrland je imao dve izgledne prilike, ali ih nije iskoristio. Stigla je i kazna, a opet je asistenciju upisao Pogba. Strelac je u 38. minutu bio Marsijal, a i ovaj gol bio je efektan.

U drugom poluvremenu viđen je novi gol, a strelac je bio Romelu Lukaku. Snažnog Belgijanca proigrao je Marsijal, a napadač Đavola je iz okreta prizemnim udarcem sa desetak metara savladao Batlenda. Igrao se 72. minut i ispostavilo se da je tada i postavljen konačan rezultat. Nekoliko minuta kasnije, Lukaku je bio blizu postizanja novog gola, ali je lopta pogodila stativu.

Sve vreme za Junajted igrao je reprezentativac Srbije, Nemanja Matić.