ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Ђаволи лако против Стоука

15.01.2018. 22:50
Antonio Valensija
Антонио Валенсија / Извор: Реутерс

Комплетирано 23. коло фудбалског првенства Енглеске.

Последња утакмица 23. кола Премијер лиге завршена је победом домаћина, Манчестер јунајтеда. На "Олд Трафорду" екипа Жозеа Муриња победила је Стоук са 3:0, а стрелци су били Антонио Валенсија, Антони Марсијал и Ромелу Лукаку. Захваљујући овом тријумфу, Јунајтед има 50 бодова и смањио је предност у односу на лидера. Испред Ђавола је само градски ривал Манчестер сити, са 62 бода. Стоук је и даље у зони испадања са 20 бодова.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Ливерпул прекинуо НЕВЕРОВАТАН низ Ситија (ФОТО)

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Арсенал поново разочарао, навијачи знају ко је главни кривац

Већ у деветом минуту, после додавања Пола Погбе, Валенсија се изборио за позицију, и са 15-ак метара маестрално послао лопту у даљи угао гола Џека Батленда. У наставку меча, на супротној страни, Стивен Ајрланд је имао две изгледне прилике, али их није искористио. Стигла је и казна, а опет је асистенцију уписао Погба. Стрелац је у 38. минуту био Марсијал, а и овај гол био је ефектан.

У другом полувремену виђен је нови гол, а стрелац је био Ромелу Лукаку. Снажног Белгијанца проиграо је Марсијал, а нападач Ђавола је из окрета приземним ударцем са десетак метара савладао Батленда. Играо се 72. минут и испоставило се да је тада и постављен коначан резултат. Неколико минута касније, Лукаку је био близу постизања новог гола, али је лопта погодила стативу.

Све време за Јунајтед играо је репрезентативац Србије, Немања Матић.