PREMIJER LIGA: Mitrović već počeo da se dokazuje NOVOM šefu, snage su odmerili i Matić i Milivojević (FOTO)

24.11.2018. 16:52
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Reuters

Na programu su utakmice 13. kola.

Posle reprezentativne pauze nastavljeno je takmičenje u Premijer ligi Engleske. Fulam je ugostio Sautempton, a rezultat na poluvremenu bio je 2:1. Poveli su gosti u 18. minutu, golom Stjuarta Armstronga, da bi ubrzo usledilo izjednačenje. Strelac gola za egal bio je Aleksandar Mitrović, glavom posle asistencije Maksima le Maršanda, da bi preokret doneo Andre Širle u 44. minutu.

LA LIGA: Real ŠOKIRAN u gostima (FOTO)

PRED DUEL SA ZVEZDOM: Anćeloti PRODAO vezistu! (FOTO)

U nastavju, usledilo je novo izjednačenje, u 53. minutu, ali je u 63. minutu ponovo pogodio Mitrović, za konačnih 3:2 i za drugi trijumf u sezoni, a prvi za Klaudija Ranijerija, u svojoj debitantskoj utakmici na klupi Fulama. Kada je reč o Mitroviću, ovo mu je sedmi ovosezonski gol u 13. utakmici. Nema sumnje da će napadač reprezentacije Srbije "funkcionisati" i pod Italijanom.

U ostalim mečevima, protivnik Crvene zvezde u Ligi šampiona, Liverpul je na gostovanju Votfordu pobedio sa 3:0. Redsi Jirgena Klopa su golove davali u drugom poluvremenu. Strelci od 67. do 89. minuta bili su Mohamed Salah, Trent Aleksander-Arnold i Roberto Firmino. Ubedljiv je bio i Mančester siti koji je gostovao Vest Hemu i deklasirao ga sa 4:0.

U duelu Mančester junajteda i Kristal Palasa nije bilo golova, a sve vreme na suprotnim stranama bili su Nemanja Matić i Luka Milivojević.

BOMBA: Ljajić se namestio i pogodio, daljina NIJE problem (VIDEO)

U londonskom derbiju, Totenhem je bio ubedljiv protiv Čelsija - 3:1.