ŠIROM EVROPE: Navijači Kristal Palasa POLUDELI zbog Luke, a Napolija zbog Maksimovića (FOTO)

25.02.2017. 18:32
Luka Milivojević
Luka Milivojević / Izvor: Reuters

Odigrane utakmice u najkvalitetnijim ligama Evrope.

Fudbalski vikend u najkvalitetnijim ligama Evrope obeležila je pobeda Bajerna. I to kakva. Ekipa Karla Anćelotija je u utakmici 22. kola Bundeslige deklasirala Hamburg sa 8:0, uz het-trik Roberta Levandovskog. Isto tako meč u Minhenu, na "Alijanc areni" ostaće upamćen po 1.000 meču Italijana, kao trenera.

Kao strelci su se smenjivali Vidal (17. minut), Levandovski (24, 42 i 54. minut), Alaba (56. minut), Koman (65 i 69. minut) i Roben u 87. minutu. Ovim trijumfom Bajern je zadržao istu prednost u odnosu na drugoplasirani Lajpcig, od pet bodova. Bajern ima 53, a Lajpcig 48. Red Bul je bez većih problema pobedio Keln, rezultatom 3:1, a za Jarčeve su igrali i Neven Subotić i Miloš Jojić. Subotić je sve vreme bio na terenu, dok je nekadašnji igrač Partizana ušao u 76. minutu. Ubedljiva je bila i Borusija Dortmund čiji su dres nosili pomenuti Srbi. Bilo je 3:0 za Borusiju, a golove Frajburgu (Ignjovski igrao od 85. minuta) dali su Pjer-Emerik Obamejang i Sokratis.

U La Ligi, Alaves je pobedio Valensiju, rezultatom 2:1, a strelac za "potvrdu" tri boda bio je Aleksandar Katai (više pročitajte OVDE). Nenad Krstičić je bio na klupi. U derbiju grada Sevilje, Betis je kao domaćin izgubio. Rezultat je bio 2:1 u korist Sevilje za koju je do 83. minuta igrao Stevan Jovetić. Poveo je Betis golom Rize Durmisija, a onda je u drugom poluvremenu viđen preokret. Merkado je pogodio za 1:1, a Ibora je postavio konačan rezultat. Darko Brašanac nije bio ni u protokolu Betisa. Posle ovog meča, Sevilja je na drugom mestu, sa 52 boda, koliko ima i vodeći Real. Ipak, Madriđani imaju dva meča manje.

SVE ZBOG MUŽA I NJEGOVOG GOLA: Tea Katai SLAVILA na Instagramu (VIDEO)

Najubedljiviju pobedu dana u Premijer ligi ostvario je Čelsi. Plavci su na "Stamford bridžu" savladali sa 3:1 Svonsi, a strelci su bili Sesk Fabregas, Pedro i Dijego Kosta, dok je počasni pogodak za Labudove dao Fernando Ljorente. Reprezentativac Srbije Nemanja Matić je umesto Pedra ušao u 76. minutu. Pobedio je i Kristal Palas i (za sada) pobegao iz zone ispadanja. Orlovi su bili bolji od Midlzbroa, a jedini gol dao je Patrik van Anholt u 34. minutu. Sve vreme za Kristal Palas je igrao Luka Milivojević, a prema reakcijama na društvenim mrežama odigrao je odlično. Podsetimo, nekadašnji igrač Crvene zvezde došao je iz Olimpijakosa.

"Bio je neverovatan", "On je zver", "Luka Milivojević i Mamadu Sako bi mogli da naprave razliku ove sezone", bili su samo neki od komentara na račun srpskog reprezentativca.

KAKO JE RANIJERI OTPUŠTEN: Flaša vina od pola MILIONA funti i IZDAJA najboljih igrača (FOTO)

Napoli je kod kuće poražen od Atalante čime je napravio veliki korak unazad u trci za treće mesto. Reprezentativac Srbije Nikola Maksimović odigrao je ceo meč za Napoli i bio loše postavljen kod oba gola koje je njegova ekipa primila.