SUPERLIGA SRBIJE: Zvezdin mega-preokret za Grofov ostanak (VIDEO+GALERIJA)

08.03.2017. 19:52
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Tanjug

Derbi 25. kola Superlige odigran na stadionu "Karađorđe".

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu u derbiju 25. kola Superllige Srbije. Gosti iz Beograda su na poluvremenu gubili sa 2:0, ali je na kraju bilo 3:2. Golove za Vojvodinu dali su Dejan Meleg i Darko Puškarić, a za smanjenje i izjednačenje Damijen le Talek i Ričmond Boaći. Gol odluke, tačnije autoghol dao je Puškarić. Samim, tim najava Miodraga Božovića da će u slučaju poraza otići sa klupe Zvezde, "pala je u vodu". Takođe, beogradski crveno-beli su sačuvali šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Vojvodina čeka Zvezdu u derbiju, poznati su i starteri (SASTAVI)

ZVEZDIN APEL: Dajte krv, da život pobedi!

U samo tri minuta, Vojvodina je bacila u "nokdaun" Zvezdu. Prvo je Dejan Meleg savladao Filipa Manojlovića, zatim se u strelce upisao Darko Puškarić. U prvoj situaciji, u 5. minutu, Manojlović je odbranio prvi udarac, a na pravom mestu se našao Meleg. Samo tri minuta kasnije, posle kornera kratko je intervenisao Marko Petković, Kanga je krenuo u kontranapad, a Puškarić je bez problema loptu ubacio u mrežu

VOŠA VODI 2:0: Novosađani na brzinu stigli do dva gola viška (VIDEO)

U nastavku meča, gosti su "došli do daha", preuzeli inicijativu i napravili nekoliko prilika, ali realizacije nije bilo. Posle pokušaja Ričmonda Boaćija u 19. minutu, najizglednija je bila ona iz 29. minuta. Srđan Plavšić se izborio za loptu, Boaći je odlično proigrao Džona Ruiza, ali je golman Vojvodine Rockov odlično ušao u šut.

U 37. minutu, Ruiz je imao novu priliku, a pred sam kraj meča mogao je Meleg opet da se upiše u strelce. Ipak, njegovu neodlučnost iskoristio je Mičel Donald i izbio mu loptu, u odsudnom trenutku. Na poluvreme se i otišlo sa rezultatom iz 8. minuta - 2:0. U pauzi, ni Ivanović ni Božović nisu pravili izmene, a golovi su "pali" prilično brzo.

U 51. minutu, u prvoj situaciji, Plavšić je centrirao sa leve strane, a pored golmana Rockova bio je Le Talek. Lopta je ušla u mrežu, i u prvim trenucima nije bilo jasno ko je dao gol. Ipak, pripisan je Francuzu. Samo deset minuta kasnije bilo je 2:2. Oprobana akcija je donela rezultat, pošto je Dušan Anđelković centrirao sa desne strane, a Boaći glavom postigao gol. A u 69. Puškarić se ponovo upisao u strelce, ali ovog puta je pogodio sopstvenu mrežu.

Mada treba reći, da je pri rezultatu 2:1 šut Aleksandra Paločevića odlično zaustavio Manojlović.

Do kraja meča, bilo je veoma zanimljivo. U narednim minutima, Antić je prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac Zvezde i pokušao da proigra Nikolu Trujića na petercu, ali je Zvezdina odbrana otklonila opasnost u poslednjem trenutku. U 80. minutu, Ruiz je sa nekoliko metara šutirao, ali je njegov udarac zaustavio Rockov. Samo minut kasnije, Trujić je šutirao sa desetak metara, ali je Manojlović novom odličnom odbranom spasao gol Crvene zvezde. U samoj završnici, kapiten Aleksandar Luković je napravio faul na 20-ak metara zbog faula nad Malbašićem. Meleg je pokušao ispod živog zida, ali je Manojlović odbranio.

Božović je u poslednjim minutima, napravio tri izmene, a osim Nemanje Milića i Marka Poletanovića šansu je dobio i debitant Srđan Vujaklija. Kada je reč o Vojvodini, Dragan Ivanović je uveo u igru Kovačevića, Trujića i Sprema.

I ubrzo je sudija Danilo Grujić odsvirao kraj meča.

Grof otkrio 2 važne tajne - šta je rekao igračima na 0:2 i da li bi napustio Zvezdu da je izgubila

HAOS NA TVITERU: Zbog meča Voša - Zvezda GROBARI pominjali UEFA, a OVAJ komentar je POBEDIO (FOTO)

VOJVODINA - CRVENA ZVEZDA 2:3

STRELCI: Meleg u 5, Puškarić u 8. minutu - Le Talek 51, Boaći 61, Puškarić 69.ag

STADION: "Karađorđe"

SUDIJA: Danilo Grujić

VOJVODINA: Rockov, Lakićević, Planić (od 76. Trujić), Maslać, Antić, Vukasović (od 83. Spremo), Babić (od 64. Kovačević), Meleg, Puškarić, Paločević, Malbašić.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Le Talek, Donald, Plavšić (od 84. Milić), Kanga (od 87. Poletanović), Ruiz, Boaći (od 90. Vujaklija).

SUPERLIGA SRBIJE: Balabanović doneo bodove Bačkoj, Voždovac do pobede u završnici