СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Звездин мега-преокрет за Грофов останак (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

08.03.2017. 19:52
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Танјуг

Дерби 25. кола Суперлиге одигран на стадиону "Карађорђе".

Фудбалери Црвене звезде победили су Војводину у дербију 25. кола Superllige Србије. Гости из Београда су на полувремену губили са 2:0, али је на крају било 3:2. Голове за Војводину дали су Дејан Мелег и Дарко Пушкарић, а за смањење и изједначење Дамијен ле Талек и Ричмонд Боаћи. Гол одлуке, тачније autoghol дао је Пушкарић. Самим, тим најава Миодрага Божовића да ће у случају пораза отићи са клупе Звезде, "пала је у воду". Такође, београдски црвено-бели су сачували шест бодова предности у односу на другопласирани Партизан.

Војводина чека Звезду у дербију, познати су и стартери (САСТАВИ)

ЗВЕЗДИН АПЕЛ: Дајте крв, да живот победи!

У само три минута, Војводина је бацила у "нокдаун" Звезду. Прво је Дејан Мелег савладао Филипа Манојловића, затим се у стрелце уписао Дарко Пушкарић. У првој ситуацији, у 5. минуту, Манојловић је одбранио први ударац, а на правом месту се нашао Мелег. Само три минута касније, после корнера кратко је интервенисао Марко Петковић, Канга је кренуо у контранапад, а Пушкарић је без проблема лопту убацио у мрежу

ВОША ВОДИ 2:0: Новосађани на брзину стигли до два гола вишка (ВИДЕО)

У наставку меча, гости су "дошли до даха", преузели иницијативу и направили неколико прилика, али реализације није било. После покушаја Ричмонда Боаћија у 19. минуту, најизгледнија је била она из 29. минута. Срђан Плавшић се изборио за лопту, Боаћи је одлично проиграо Џона Руиза, али је голман Војводине Роцков одлично ушао у шут.

У 37. минуту, Руиз је имао нову прилику, а пред сам крај меча могао је Мелег опет да се упише у стрелце. Ипак, његову неодлучност искористио је Мичел Доналд и избио му лопту, у одсудном тренутку. На полувреме се и отишло са резултатом из 8. минута - 2:0. У паузи, ни Ивановић ни Божовић нису правили измене, а голови су "пали" прилично брзо.

У 51. минуту, у првој ситуацији, Плавшић је центрирао са леве стране, а поред голмана Роцкова био је Ле Талек. Лопта је ушла у мрежу, и у првим тренуцима није било јасно ко је дао гол. Ипак, приписан је Французу. Само десет минута касније било је 2:2. Опробана акција је донела резултат, пошто је Душан Анђелковић центрирао са десне стране, а Боаћи главом постигао гол. А у 69. Пушкарић се поново уписао у стрелце, али овог пута је погодио сопствену мрежу.

Мада треба рећи, да је при резултату 2:1 шут Александра Палочевића одлично зауставио Манојловић.

До краја меча, било је веома занимљиво. У наредним минутима, Антић је прошао по левој страни, ушао у шеснаестерац Звезде и покушао да проигра Николу Трујића на петерцу, али је Звездина одбрана отклонила опасност у последњем тренутку. У 80. минуту, Руиз је са неколико метара шутирао, али је његов ударац зауставио Роцков. Само минут касније, Трујић је шутирао са десетак метара, али је Манојловић новом одличном одбраном спасао гол Црвене звезде. У самој завршници, капитен Александар Луковић је направио фаул на 20-ак метара због фаула над Малбашићем. Мелег је покушао испод живог зида, али је Манојловић одбранио.

Божовић је у последњим минутима, направио три измене, а осим Немање Милића и Марка Полетановића шансу је добио и дебитант Срђан Вујаклија. Када је реч о Војводини, Драган Ивановић је увео у игру Ковачевића, Трујића и Спрема.

И убрзо је судија Данило Грујић одсвирао крај меча.

Гроф открио 2 важне тајне - шта је рекао играчима на 0:2 и да ли би напустио Звезду да је изгубила

ХАОС НА ТВИТЕРУ: Због меча Воша - Звезда ГРОБАРИ помињали УЕФА, а ОВАЈ коментар је ПОБЕДИО (ФОТО)

ВОЈВОДИНА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:3

СТРЕЛЦИ: Мелег у 5, Пушкарић у 8. минуту - Ле Талек 51, Боаћи 61, Пушкарић 69.аг

СТАДИОН: "Карађорђе"

СУДИЈА: Данило Грујић

ВОЈВОДИНА: Роцков, Лакићевић, Планић (од 76. Трујић), Маслаћ, Антић, Вукасовић (од 83. Спремо), Бабић (од 64. Ковачевић), Мелег, Пушкарић, Палочевић, Малбашић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Петковић, Фримпонг, Луковић, Анђелковић, Ле Талек, Доналд, Плавшић (од 84. Милић), Канга (од 87. Полетановић), Руиз, Боаћи (од 90. Вујаклија).

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Балабановић донео бодове Бачкој, Вождовац до победе у завршници