16°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

SUPERLIGA SRBIJE: Zvezdini REZERVISTI pokazali nadmoć, Vranjanci bez šanse (VIDEO+FOTO)

20.07.2018. 19:40
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli kreću u odbranu titule.

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su krenuli u odbranu titule prvaka Srbije, pošto su na premijernoj utakmici prvog kola SuperLige Srbije savladali Dinamo iz Vranja sa 3:0. Meč je prošao u potpunoj terenskoj i igračkoj dominaciji šampiona Srbije. Strelci na ovom meču bili su Jovančić u 40, Joveljić u 51. i Jevtović u 76. minutu utakmice . Vladan Milojević je na teren izveo tim sa nekoliko rezervista, čuvajući svoje najbolje igrače za duel sa Suduvom u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Meč je počeo minutom ćutanja za preminule Gorana Bunjevčevića i Branimira Babarogića.

KRATKA ISTORIJA NAVIJANJA: Kako su Srbi postali fudbalski fanatici

U ZVEZDI JE BIO KRATKO: Bivši igrač CRVENO-BELIH otišao u NBA! (FOTO)

KRAJ UTAKMICE!

89. minut: Vranjanci bez šanse na ovoj utakmici.

84. minut: Lepa prilika za Milijaša iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca. Dobar udarac koji je Đurić zaustavio.

82. minut: Strelac trećeg gola Jevtović je napustio teren. Zamenio ga je Milić

80. minut: Zvezda privodi meč kraju...

76. minut: GOOOL! Prvenac Jevtovića u crveno-belom dresu. Precizan udarac desnom unutrašnjom, Đurić bez šanse. 3:0!

63. minut: Nova prilika za Zvezdu! Joveljić je ponovo bio u šansi. Ovoga puta, stativa ga je sprečila da postigne još jedan gol. Ostaje 0:0.

59. minut: Odlična prilika za Joveljića! Spretno je zaobišao golmana, ali nije uspeo da loptu sprovede u mrežu.

58. minut: Udarac Gobeljića iskosa sa 20-ak metara, međutim Đurić je bio na mestu.

53. minut: Novajlija Ebisilijo izlazi iz igre. Na terenu je Nenad Milijaš.

51. minut: GOOOOL! 2:0 za Zvezdu! Fantastični Joveljić je preciznim udarcem matirao Đurića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut: Ozbiljan pokušaj Dinama. Antić je centrirao sa desne strane, a loptu atraktivno makazicama zakačio Dimitrov. Međutim, udarac je završio preko prečke.

40. minut: GOOOOOOL! Zaslužen gol za Jovančića i Crvenu zvezdu. Posle udarca Degeneka lopta se odbila od stativu, ali ju je sjajni Jovančić dobro primio i iz okreta matirao Đurića. 1:0!

38. minut: Sve veći pritisak ka golu Vranjanaca. Jevtović i Jovančić zadaju mnogo muka odbrani Dinama.

33.minut: Crveno-beli imaju terensku nadmoć. Ekipa Vladana Milojevića želi da postigne gol što pre..

23. minut: Zvezda nije iskoristila još jednu dobru priliku za vođstvo. Posle gužve u kaznenom prostoru loptu je ka golu skrenuo Joveljić, međutim ostalo je 0:0.

18. minut: Nova prilika za crveno-bele. Jovančić je šutirao po zemlji sa ivice kaznenog prostora, ali je stativa zaustavila takj udarac.

16. minut: Jevtović je izašao sam ispred golmana Đurića, dobro šutirao, ali se golman Vranjanac istakao dobrom intervencijom. Ostaje 0:0.

8. minut: Ebislio je uputio solidan šut iskosa, ali je golman Vranjanaca poslao loptu u korner.

6. minut: Zvezda za sada bez konkretne akcije...

1. minut: Tek što je krenuo meč, a gosti iz Vranja bili su blizu vodećeg gola. Suraka je napravio odličan prodor i dobro šutirao, ali je stativa spasila gol Popovića i ostalo je 0:0.

UTAKMICA JE POČELA SA MINUTOM ĆUTANJA ZA PREMINULE GORANA BUNJEVČEVIĆA I BRANIMIRA BABAROGIĆA!

CRVENA ZVEZDA - DINAMO VRANJE 3:0

STADION: Rajko Mitić

SUDIJA: Ilija Brdar

STRELCI: Jovačić 40. minut, Joveljić 51. minut, Jevtović 76. minut

KARTONI: Nedeljković 61. minut

Crvena zvezda: Popović – Gobeljić, Degenek, Babić, Terzić – Jovičić - Meleg (Pavkov 77. minut), Jovančić, Ebesilio (Milijaš 53. minut), Jevtović (Milić 82. minut) – Joveljić.

Dinamo Vranje: U.Đurić – Lilić (Stanković 50. minut), Pavišić, N.Đurić, Vukajlović – Okamijan, Tasić (Nedeljković 46. minut), Antić, Sićović (Stojković 71. minut) – Dimitrov, Suraka.

Parovi prvog kola SuperLige Srbije:

Petak:

Crvena zvezda - Dinamo Vranje 3:0 (Jovančić 40. minut, Joveljić 51. minut, Jevtović 76. minut)

Vojvodina - Mladost Lučani 1:1 (Fofana 13. minut - Dimić 29. minut)