СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Звездини РЕЗЕРВИСТИ показали надмоћ, Врањанци без шансе (ВИДЕО+ФОТО)

20.07.2018. 19:40
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели крећу у одбрану титуле.

Фудбалери Црвене звезде успешно су кренули у одбрану титуле првака Србије, пошто су на премијерној утакмици првог кола СуперЛиге Србије савладали Динамо из Врања са 3:0. Меч је прошао у потпуној теренској и играчкој доминацији шампиона Србије. Стрелци на овом мечу били су Јованчић у 40, Јовељић у 51. и Јевтовић у 76. минуту утакмице . Владан Милојевић је на терен извео тим са неколико резервиста, чувајући своје најбоље играче за дуел са Судувом у квалификацијама за Лигу шампиона. Меч је почео минутом ћутања за преминуле Горана Буњевчевића и Бранимира Бабарогића.

КРАТКА ИСТОРИЈА НАВИЈАЊА: Како су Срби постали фудбалски фанатици

У ЗВЕЗДИ ЈЕ БИО КРАТКО: Бивши играч ЦРВЕНО-БЕЛИХ отишао у НБА! (ФОТО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ!

89. минут: Врањанци без шансе на овој утакмици.

84. минут: Лепа прилика за Милијаша из слободног ударца са ивице шеснаестерца. Добар ударац који је Ђурић зауставио.

82. минут: Стрелац трећег гола Јевтовић је напустио терен. Заменио га је Милић

80. минут: Звезда приводи меч крају...

76. минут: ГОООЛ! Првенац Јевтовића у црвено-белом дресу. Прецизан ударац десном унутрашњом, Ђурић без шансе. 3:0!

63. минут: Нова прилика за Звезду! Јовељић је поново био у шанси. Овога пута, статива га је спречила да постигне још један гол. Остаје 0:0.

59. минут: Одлична прилика за Јовељића! Спретно је заобишао голмана, али није успео да лопту спроведе у мрежу.

58. минут: Ударац Гобељића искоса са 20-ак метара, међутим Ђурић је био на месту.

53. минут: Новајлија Ебисилијо излази из игре. На терену је Ненад Милијаш.

51. минут: ГООООЛ! 2:0 за Звезду! Фантастични Јовељић је прецизним ударцем матирао Ђурића.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

43. минут: Озбиљан покушај Динама. Антић је центрирао са десне стране, а лопту атрактивно маказицама закачио Димитров. Међутим, ударац је завршио преко пречке.

40. минут: ГООООООЛ! Заслужен гол за Јованчића и Црвену звезду. После ударца Дегенека лопта се одбила од стативу, али ју је сјајни Јованчић добро примио и из окрета матирао Ђурића. 1:0!

38. минут: Све већи притисак ка голу Врањанаца. Јевтовић и Јованчић задају много мука одбрани Динама.

33.минут: Црвено-бели имају теренску надмоћ. Екипа Владана Милојевића жели да постигне гол што пре..

23. минут: Звезда није искористила још једну добру прилику за вођство. После гужве у казненом простору лопту је ка голу скренуо Јовељић, међутим остало је 0:0.

18. минут: Нова прилика за црвено-беле. Јованчић је шутирао по земљи са ивице казненог простора, али је статива зауставила такј ударац.

16. минут: Јевтовић је изашао сам испред голмана Ђурића, добро шутирао, али се голман Врањанац истакао добром интервенцијом. Остаје 0:0.

8. минут: Ебислио је упутио солидан шут искоса, али је голман Врањанаца послао лопту у корнер.

6. минут: Звезда за сада без конкретне акције...

1. минут: Тек што је кренуо меч, а гости из Врања били су близу водећег гола. Сурака је направио одличан продор и добро шутирао, али је статива спасила гол Поповића и остало је 0:0.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА СА МИНУТОМ ЋУТАЊА ЗА ПРЕМИНУЛЕ ГОРАНА БУЊЕВЧЕВИЋА И БРАНИМИРА БАБАРОГИЋА!

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ДИНАМО ВРАЊЕ 3:0

СТАДИОН: Рајко Митић

СУДИЈА: Илија Брдар

СТРЕЛЦИ: Јовачић 40. минут, Јовељић 51. минут, Јевтовић 76. минут

КАРТОНИ: Недељковић 61. минут

Црвена звезда: Поповић – Гобељић, Дегенек, Бабић, Терзић – Јовичић - Мелег (Павков 77. минут), Јованчић, Ебесилио (Милијаш 53. минут), Јевтовић (Милић 82. минут) – Јовељић.

Динамо Врање: У.Ђурић – Лилић (Станковић 50. минут), Павишић, Н.Ђурић, Вукајловић – Окамијан, Тасић (Недељковић 46. минут), Антић, Сићовић (Стојковић 71. минут) – Димитров, Сурака.

Парови првог кола СуперЛиге Србије:

Петак:

Црвена звезда - Динамо Врање 3:0 (Јованчић 40. минут, Јовељић 51. минут, Јевтовић 76. минут)

Војводина - Младост Лучани 1:1 (Фофана 13. минут - Димић 29. минут)