ACB LIGA: Barselona NEVEROVATNIM rezultatom najavila meč sa Zvezdom (FOTO)

15.10.2017. 21:18
Dangubić
Dangubić / Izvor: MN Press

Utakmica 2. kola igra se u petak.

Košarkaši Barselone deklasirali su u meču 4. kola ACB lige ekipu Kompostele, čak sa 44 poena razlike. Naredni protivnik Crvene zvezde u 2. kolu Evrolige, slavio je na domaćem parketu rezultatom 102:58!

VELIKO IZNENAĐENJE: Grof Božović ŠOKIRAO Zenit, Manćini na KOLENIMA! (FOTO)

ABA LIGA: Nema više neporaženih, Budućnost savladala Zvezdu (FOTO)

Gosti su odolevali do prve četvrtine, koju su izgubili "samo" pet razlike (20:15), da bi zatim Katalonci krenuli silovito da gaze. Do poluvremena ubacili su čak 29 poena u koš gostiju, primivši samo sedam i priča je bila završena.

Ante Tomić u duelu sa Ognjenom Kuzmićem
Ante Tomić u duelu sa Ognjenom Kuzmićem / Izvor: MN Press

TRESLI SE OBRUČI U ŽELEZNIKU: Lesor i Starovlah zamalo SRUŠILI konstrukciju (VIDEO)

Barsu je sa 19 poena predvodio reprezentativac Pjer Oriola sa 19 koševa, pet manje postigao je novajlija iz Efesa Tomas Ertel, dok je centar Ante Tomić na 11 poena dodao 6 uhvaćenih lopti i pet asistencija. Dovoljan podatak o nadmoćnosti Blau Grane je da se samo Mark Garsija nije upisao na strelce u ovom meču.

Podsetimo, Katalonci u petak izlaze na megdan Crvenoj zvezdi, u utakmici drugog kola elitnog košarkaškog takmičenja.