ALIMPIJEVIĆ: Ritam nam ne odgovara, Feldin povredio zglob

18.01.2018. 22:55
Dušan Alimpijević
Dušan Alimpijević / Izvor: MN Press

Zvezda poražena u Tel Avivu.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija u Tel Avivu sa 89:75 u 19. kolu Evrolige, u meču gde su bili bez Pere Antića koji nije ni doputovao u Izrael, a tokom same utakmice ostali i bez Džejmsa Feldina zbog povrede. U takvoj situaciji poraz i ne čudi mnogo, iako su crveno-beli imali nekoliko dobrih prilika da meč učine neizvesnijim.

EVROLIGA: Zvezda bez šanse protiv Makabija, povređen Feldin!

PRŠTALO NA SVE STRANE: Teodosićeva LEKCIJA sjajnom Jokiću! (VIDEO)

Treneru Crvene zvezde Dušanu Alimpijeviću bili su jasni uzroci poraza, a otkrio je i kakva je situacija sa povredom Feldina za kojeg se još uvek ne zna koliko će pauzirati.

Džejms Feldin
Džejms Feldin / Izvor: MN Press

- Nismo kontrolisali njihovu tranziciju u prvom poluvremenu, a nismo kontrolisali ni njihov ofanzivni skok. Uvek kada smo imali dobar rezultat u prvom poluvremenu i dopuštali smo im velike serije, posebno iz igre u tranziciji. U drugom delu smo pokazali karakter, koji je dobar, ali nije bio dovoljan. Za moj tim je jedna stvar jako važna. Nemamo nikakvu prednost u ovom ritmu, jer smo tim koji ima nekoliko mladih igrača i igramo sa mnogo rotacije, ali teško je zadržati tako visok nivo 40 minuta. Teško je za nas. Što se tiče Feldina, mislim da je u pitanju zglob - rekao je Alimpijević.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.