POBEDI SE U ZUBE IPAK GLEDA: Zvezda na korak od TITULE, Topić KRITIKOVAO svoje igrače (FOTO)

09.06.2018. 21:19
Milenko Topić
Milenko Topić / Izvor: MN Press

Rezultat u seriji je 2:0 za crveno-bele.

Košarkaši Crvene zvezde, slavili su na gostovanju protiv FMP-a sa 68:62 i tako uspeli da priđu korak bliže odbrani titule. Trener crveno-belih, Milenko Topić, nije bio zadovoljan uprkos pobedi i ponovo podsetio na neke probleme koji postoje u igri.

FINALE PLEJ-OFA: Feldin UKROTIO Pantere! Zvezda na korak od ODBRANE titule! (FOTO)

RASPUCANI ORLOVI: Srbija pred Mondijal PETARDIRALA Boliviju (VIDEO+FOTO)

KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

- U drugoj utakmici smo odigrali nešto agresivnije nego u prvoj, ali opet po meni bez dovoljno koncentracije. Ova sezona bila je dugačka i teška i to je ostavilo traga na nama i teško je više boriti se da održimo koncentraciju, da ne pričamo sa sudijama, sa protivnicima... Pričali smo o tome pre plej-ofa, da bi trebalo da budemo fokusirani na svoju igru, da budemo tim, ali očito mi to nismo. Opet smo izgubili skok, što smo apostrofirali posle prve utakmice kao značajan faktor. Imali smo puno izgubljenih lopti za razliku od prve utakmice. Danas ih je bilo 15, a u prvoj četvrtini čak pet ili šest. Naravno, za to je zaslužan i protivnik koji je igrao dobru utakmicu- istakao je Topić.

Topić se osvrnuo i na velike oscilazije u igri Zvezde, ali na nervozu Feldina u poslednjih nekoliko minuta.

- Te situacije nam se dešavaju i protiv mnogo slabijih ekipa. Povedemo 20, pa se vrati rezultat na osam razlike. To pokušavamo da eliminišemo, pokušavamo da steknemo nit, da nam period dobre igre traje što duže i da smanjimo oscilacije. Ali, čim krenu izmene, odmaranje nekih igrača, tako rezultat počinje da pada. Gubili smo deset poena posle prve četvrtine, pa smo stigli, vratili se, tražili pravu petorku... Opet ponavljam, neshvatljivo je da ekipa koja ima samo četiri spoljna igrača bude agresivnija od nas, koji imamo više igrača na spoljnim pozicijama u rotaciji. Ali, opet kažem, to je posledica ove duge i naporne sezone i donekle mogu da razumem, ali ne mogu da razumem jer se igra za titulu. Ne mogu da shvatim da titula i šampionski pehar ne mogu da budu dovoljni motiv da se igra sa više žara i sa manje praznih minuta. Feldin je odigrao prvo poluvreme. Izveo sam ga da ga odmorim za sledeću utakmicu i zato što je počeo sa nekim ličnim sukobima sa Bursaćem. Da se smiri. Možda je mogao da uđe, ali odlučio sam da ne igra do kraja- završio je Topić.

Naredni meč Crvena zvezda i FMP odigraće 11. juna u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.