EVROLIGA: Barsa poražena od velikog RIVALA, ni odlični Milutinov nije sprečio BRUKU u Pireju (VIDEO)

14.01.2020. 22:12
Svetislav Pešić
Svetislav Pešić / Izvor: MN Press
Svetislav Pešić je bio nemoćan.

Poslednje dve utakmice prvog dana 19. kola Evrolige odigrane su u Pireju i Tel Avivu. Veliko iznenađenje u Grčkoj priredili su košarkaši Albe koji su savladali Olimpijakos, dok je u Izraelu Makabi u velikom derbiju slavio protiv Barselone.

EVROLIGA: Željku SVANULO, CSKA slavio u derbiju, jedan tim se osamio na vrhu tabele (VIDEO)

STIGAO ODGOVOR IZ HRVATSKE: Ovo se neće DOPASTI Zvezdi! Evo kako izgleda NAJNOVIJA odluka ABA lige!

SKANDAL: PREKINUTO košarkaško prvenstvo u komšiluku!

Ekipa Albe savladala je Olimpijakos na gostovanju rezultatom 93:86 (19:22, 31:20, 18:29, 25:15). Nemci su tako napravili veliko iznenađenje, a Grci su tako na debiju povratnika Jorgosa Barcokasa na klupi napravili veliki korak unazad u borbi za plasman u plej-of.

Tokom prve četvrtine Olimpijakos je konstantno bio u vođstvu, a maksimalna razlika je bila šest poena, međutim gosti iz Berlina su do kraja uspeli da je prepolove. U durgoj deonici je viđena prava rapsodija nemačkog tima koji je došao do prekreta i na pauzu je otišao sa plus osam (50:42). Ipak, Grci su u trećoj četvrtini uzvratili istom merom, pa je na semaforu pred poslednjih deset minuta pisalo 71:68 za domaći sastav. U poslednjoj četvrtini Alba je uspela da dođe do vođstva koje nije ispuštala do samog kraja, iako je Olimpijakos pola minuta pre kraja došao na poen zaostatka crveno-beli nisu imali snage za potpuni preokret.

Najzaslužniji za pobedu Albe bio je Markus Erikson koji je zatrpao koš Olimpijakosa sa 22 poena, dok su u domaćem timu bolji od ostalih bili Nikola Milutinov i Jorgos Printezis sa po 15 poena. Srpski reprezentativac je osim toga upisao i šest skokova, dve ukradene lopte i jednu asistenciju.

U velikom evropskom derbiju ekipa Makabija je na svom parketu porazila Barselonu sa 92:85 (20:27, 28:14, 17:16, 27:28).

Posle prve četvrtine koja je u potpunosti pripala Kataloncima koje sa klupe predvodi Svetislav Pešić, u drugoj je na parketu viđena skroz drugačija slika. Ponos Izraela je odigrao fantastičnih deset minuta i na poluvreme je otišao sa prednošću od 48:41. Posle nešto boljeg starta drugog poluvremena, Barselona je došla do vođstva, ali je onda usledila nemilosrdna serija Makabija od 13:2 i domaći tim se ponovo odlepio. Poslednji trzaj Barselone je viđen početkom četvrte četvrtine kada su Katalonci u roku od dva minuta vezali tri trojke i sa -12 prišli na samo tri poena zaostatka, ali se tada ponovo razigrala ekipa Makabija i odbila napad gostiju. Do kraja meča su izabranici Janisa Sferopulosa uspeli bez većih problema da privedu meč kraju.

Najzaslužniji za pobedu Makabija bili su Tajler Dorsi sa 19 i Skoti Vilbekin sa 18 poena, a u poraženom sastavu je na visini zadatka bio samo Nikola Mirotić koji je ubacio 22.