LUDILO U KOLORADU: Maestralni Jokić RAZBESNEO Janisa! A tek šta je Bogdan RADIO... (VIDEO+FOTO)

02.04.2018. 08:13
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia

Produžeci odlučili pobednika.

U noći između nedelje i ponedeljka odigrano je 13 mečeva u NBA. Klubovi svih srpski predstavnika igrali su utakmice, a pobede su zabeležili Nikola Jokić i Bogdan Bogdanović. Povređenog Miloš Teodosić nije bilo u timu Klipersa, kao ni Bobana Marjanovića koji je duel odgledao sa klupe. Skroman učinak Bjelice u porazu Minesote.

DŽIKIĆ: San je postao java

Partizan pobedio u test meču (VIDEO)

Sjajan duel viđen je u Koloradu. Pobednika je odlučio produžetak, a fenomenalni Nikola Jokić je za 44 minuta na parketu 35 poena (14/24 iz igre, 2/5 za tri, 5/5 slobodna bacanja), 13 skokova, pet asistencija, tri blokade i četiri izgubljene.

ABA LIGA: Budućnost ispisala istoriju, prvi put u finalu (FOTO)

Džoker je uspeo da iznervira i prvu zvezdu Jelena Janisa Adetokumba i direktno doprineo isključenju Grka. Sudije su centru gostiju svirale faul u napadu posle duela sa Srbinom, usledila je burna reakcija gostujućeg košarkaša i potom put u svlačionicu.

Jeleni su 2:08 minuta pre kraja meča vodili osam razlike (111:103), ali je Denver u briljantnoj završnici serijom 8:0 obezbedio produžetak. Poslednja tri poena postigao je Džamal Mari 2,8 sekundi pre kraja, pošto su sudije posle odgledanog snimka dosudile ličnu grešku Teriju.

Utakmica je obilovala preokretima, pa su zanimljivo obe ekipe na kraju svake četvrtine imale po dvocifrenu prednost. Denver je u produžecima bio uspešniji, a posle trojke Jokića minut i 48 sekundi pre kraja ekstra vremena za 121:114 navijači ekipe iz Kolorada već su počeli da slave. Gosti su uspeli preko Džabarija Parkera i Erika Bledsoa 7.8 sekundi pre kraja da smanje na 126:125, a Malik Bisli je sa slobodnih bacanja potvrdio trijumf domaćina.

Uz Nikolu Jokića u pobedničkom timu istakli su se Mari sa 27 poena, Pol Milsap sa 26 poena i 13 skokova, dok je kod Baksa najbolji bio Džabari Parker sa 35 poena i 10 uhvaćenih lopti. Bledsou je dao 31 koš, dok je Adetokumbo zabeležio 18 poena, 12 skokova i šest asistencija.

Sakramento je u Stejpls centru iznenadio Lejkerse u derbiju Kalifornije, zahvaljujući Bogdanu Bogdanoviću. Reprezentativac Srbije je sa 15 poena u velikoj meri doprineo uspehu, a za 31 minut koliko je proveo na terenu, imao je samo jedan promašaj - 6 od7 iz igre, 2 od 2 za tri i jedno uspešno realizovano slobodno bacanje, uz četiri skoka, asistenciju, dve ukradene lopte i četiri lične greške.

Bek Orlova je prvo poluvreme završio bez promašaja sa 9 poena na kontu (4/4 za dva, 1/1 slobodna bacanja), tokom 14 minuta provedenih na parketu. Hild je sa 19 poena bio najefikasniji kod Kraljeva, a Foks dodao 14. U poraženoj ekipi bez Lonzo Bola, najviše su pokazali Džulijus Rendl sa 19, Kentavijus Koldvel Poup sa 16 i Kajl Kuzma sa 13 poena.

PAVIĆEVIĆ REALAN: Sve zavisi od Zvezde

Minesota Nemanje Bjelice poražena je od Jute, a srpski košarkaš je postigao osam poena. Sa druge strane, Klipersi su poraženi kod kuće od Indijane, ali Boban Marjanović nije ulazio u igru.