ЛУДИЛО У КОЛОРАДУ: Маестрални Јокић РАЗБЕСНЕО Јаниса! А тек шта је Богдан РАДИО... (ВИДЕО+ФОТО)

02.04.2018. 08:13
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Продужеци одлучили победника.

У ноћи између недеље и понедељка одиграно је 13 мечева у НБА. Клубови свих српски представника играли су утакмице, а победе су забележили Никола Јокић и Богдан Богдановић. Повређеног Милош Теодосић није било у тиму Клиперса, као ни Бобана Марјановића који је дуел одгледао са клупе. Скроман учинак Бјелице у поразу Минесоте.

ЏИКИЋ: Сан је постао јава

Партизан победио у тест мечу (ВИДЕО)

Сјајан дуел виђен је у Колораду. Победника је одлучио продужетак, а феноменални Никола Јокић је за 44 минута на паркету 35 поена (14/24 из игре, 2/5 за три, 5/5 слободна бацања), 13 скокова, пет асистенција, три блокаде и четири изгубљене.

АБА ЛИГА: Будућност исписала историју, први пут у финалу (ФОТО)

Џокер је успео да изнервира и прву звезду Јелена Јаниса Адетокумба и директно допринео искључењу Грка. Судије су центру гостију свирале фаул у нападу после дуела са Србином, уследила је бурна реакција гостујућег кошаркаша и потом пут у свлачионицу.

Јелени су 2:08 минута пре краја меча водили осам разлике (111:103), али је Денвер у бриљантној завршници серијом 8:0 обезбедио продужетак. Последња три поена постигао је Џамал Мари 2,8 секунди пре краја, пошто су судије после одгледаног снимка досудиле личну грешку Терију.

Утакмица је обиловала преокретима, па су занимљиво обе екипе на крају сваке четвртине имале по двоцифрену предност. Денвер је у продужецима био успешнији, а после тројке Јокића минут и 48 секунди пре краја екстра времена за 121:114 навијачи екипе из Колорада већ су почели да славе. Гости су успели преко Џабарија Паркера и Ерика Бледсоа 7.8 секунди пре краја да смање на 126:125, а Малик Бисли је са слободних бацања потврдио тријумф домаћина.

Уз Николу Јокића у победничком тиму истакли су се Мари са 27 поена, Пол Милсап са 26 поена и 13 скокова, док је код Бакса најбољи био Џабари Паркер са 35 поена и 10 ухваћених лопти. Бледсоу је дао 31 кош, док је Адетокумбо забележио 18 поена, 12 скокова и шест асистенција.

Сакраменто је у Стејплс центру изненадио Лејкерсе у дербију Калифорније, захваљујући Богдану Богдановићу. Репрезентативац Србије је са 15 поена у великој мери допринео успеху, а за 31 минут колико је провео на терену, имао је само један промашај - 6 од7 из игре, 2 од 2 за три и једно успешно реализовано слободно бацање, уз четири скока, асистенцију, две украдене лопте и четири личне грешке.

Бек Орлова је прво полувреме завршио без промашаја са 9 поена на конту (4/4 за два, 1/1 слободна бацања), током 14 минута проведених на паркету. Хилд је са 19 поена био најефикаснији код Краљева, а Фокс додао 14. У пораженој екипи без Лонзо Бола, највише су показали Џулијус Рендл са 19, Кентавијус Колдвел Поуп са 16 и Кајл Кузма са 13 поена.

ПАВИЋЕВИЋ РЕАЛАН: Све зависи од Звезде

Минесота Немање Бјелице поражена је од Јуте, а српски кошаркаш је постигао осам поена. Са друге стране, Клиперси су поражени код куће од Индијане, али Бобан Марјановић није улазио у игру.