25.01.2024. 22:42
KK Olimpijakos, KK Real Madrid
KK Olimpijakos, KK Real Madrid / Izvor: Profimedia

Sutra se igra još četiri meča ove runde.

Košarkaši Real Madrida savladali su Olimpijakos sa 90:86 (30:13, 22:17, 16:25, 22:30) u meču 23. kola Evrolige. U reprizi prošlosezonskog finala slavio je Kraljevski klub, ali znatno teže nego što je izgledalo pošto su u prvom poluvremenu imali čak 24 poena prednosti (52:28).

Prosečna Alba držala čas košarke šampionu Srbije, ali na kraju je moglo opasno da se "zakuva"Alba - Crvena zvezda

EVROLIGA: Gudurić dvocifren u pobedi Fenera nad Virtusom, Makabi u Beogradu srušio PAOKK Fenerbahče

Crveno-beli iz Pireja su se postepeno vraćali u meč, u poslednjem minutu došli na dva poseda zaostatka, ali nisu imali snage za senzaciju. Briljirao je večeras Musa i postigao 20 poena za domaćina, Mario Hezonja dodao je 16, Gabrijel Dek se zaustavio na 14, dok je Fakundo Kampaco ubacio dva poena manje.

Kostas Papanikolau odigrao je jednu od svojih najboljih utakmica u karijeri i meč završio sa 25 poena, ali je to bilo nedovoljno ekipi trenera Jorgosa Barcokasa da izbegne poraz. Srpski reprezentativac Filip Petrušev postigao je četiri poena za Grke, dok Nikole Milutinova nije bilo zbog povrede.

Košarkaši Asvela gostovali su ekipi Bajerna u Minhenu u meču 23. kola Evrolige i uspeli da ostvare ubedljivu pobedu rezultatom 64:76, po četvrtinama 19:20, 10:20, 21:19, 14:17.

Ekipa iz Vilerbana je uspela da napravi veliku prednost već u drugoj četvrtini, a to se nastavilo u drugom poluvremenu.

Najkorisniji pojedinac Asvela bio je Jusufa Fal sa 16 poena i 13 skokova, pa je na kraju imao indeks korisnosti 28. Odličnu partiju pružio je Paris Li koji je dao 21 poen, Edvin Džekson je dao 13, a Majk Skot 12 poena.

U ekipi Bajerna Karsen Edvard je postigao 21 poen, a još jedan dvocifreni je bio Silvan Fransisko sa 11 poena.