25.01.2024. 22:42
KK Olimpijakos, KK Real Madrid
KK Олимпијакос, KK Реал Мадрид / Извор: Профимедиа

Сутра се игра још четири меча ове рунде.

Кошаркаши Реал Мадрида савладали су Олимпијакос са 90:86 (30:13, 22:17, 16:25, 22:30) у мечу 23. кола Евролиге. У репризи прошлосезонског финала славио је Краљевски клуб, али знатно теже него што је изгледало пошто су у првом полувремену имали чак 24 поена предности (52:28).

Просечна Алба држала час кошарке шампиону Србије, али на крају је могло опасно да се "закува"Alba - Crvena zvezda

ЕВРОЛИГА: Гудурић двоцифрен у победи Фенера над Виртусом, Макаби у Београду срушио ПАОKK Fenerbahče

Црвено-бели из Пиреја су се постепено враћали у меч, у последњем минуту дошли на два поседа заостатка, али нису имали снаге за сензацију. Бриљирао је вечерас Муса и постигао 20 поена за домаћина, Марио Хезоња додао је 16, Габријел Дек се зауставио на 14, док је Факундо Кампацо убацио два поена мање.

Костас Папаниколау одиграо је једну од својих најбољих утакмица у каријери и меч завршио са 25 поена, али је то било недовољно екипи тренера Јоргоса Барцокаса да избегне пораз. Српски репрезентативац Филип Петрушев постигао је четири поена за Грке, док Николе Милутинова није било због повреде.

Кошаркаши Асвела гостовали су екипи Бајерна у Минхену у мечу 23. кола Евролиге и успели да остваре убедљиву победу резултатом 64:76, по четвртинама 19:20, 10:20, 21:19, 14:17.

Екипа из Вилербана је успела да направи велику предност већ у другој четвртини, а то се наставило у другом полувремену.

Најкориснији појединац Асвела био је Јусуфа Фал са 16 поена и 13 скокова, па је на крају имао индекс корисности 28. Одличну партију пружио је Парис Ли који је дао 21 поен, Едвин Џексон је дао 13, а Мајк Скот 12 поена.

У екипи Бајерна Карсен Едвард је постигао 21 поен, а још један двоцифрени је био Силван Франсиско са 11 поена.