Utorak 19. mar 2024.
Košarkaška reprezentacija Srbije

ĐORĐEVIĆ: Bolji smo bili u drugom poluvremenu, moramo još hrabrije da igramo

Srbija pobedom protiv Grčke osvojila ''Akropolis kup''.

Košarkaši Srbije sovjili su Akropolis kup pošto su pred 18.000 gledala u OAKA areni savladali domaćina turnira Grčku sa 85:80 (72:72) posle produžetka. Orlovi su do pobede došli bez Nikole Jokića koji se u dogovoru sa selektorom Aleksandrom Đorđevićem dan ranije vratio u Beograd zbog privatnih obaveza.

AKROPOLIS KUP: Atinski TRILER pripao Srbiji, Bogdanović još jednom IZDOMINIRAO (VIDEO)

GORI TVITER: Srbi SLAVE pobedu nad Grcima! Pominju KRAĐU i Amere!

I TO DOČEKASMO: Ništa od MAGIJE, Amerikanci POTPUNO menjaju stil igre na Mundobasketu (FOTO)

Imali su priliku Orlovi da meč reše i u regularnom delu, ali su ipak morali da ulože još napora u dodatnih pet minuta i trijumfuju protiv raspoloženog domaćina. Selektor Aleksandar Đorđević  bio je zadovoljan posle trijumfa.

- Pokazali smo kvalitet i individualno i taktičko znanje. Igrači su uradili bolji posao u drugom poluvremenu. U prvoj četvrtini smo još tražili svoju igru. U drugom delu smo našli rešenja, dobili smo dubinsku igru, što je veoma važno protiv ovako agresivne ekipe koja igra na granici faula, naročito na domaćem terenu. Ta dubina mora da nam bude oružje. Treba da igramo još hrabrije, lopte treba da budu direktnije, sa manje lob pasova. Pored dubine u napadu, ključ utakmice je bila naša defanzivna tranzicija, jer su Grci tim koji je do sad najviše poena postizao iz kontranapada. Dobro smo trčali, ali smo pored toga pametnim napadima kontolisali njihovu napadačku tranziciju. Možemo još bolje, fale nam neki igrači u rotaciji, ali bez obzira na to, odigrali smo veoma dobar turnir - rekao je Đorđević.