ЂОРЂЕВИЋ: Бољи смо били у другом полувремену, морамо још храбрије да играмо

18.08.2019. 23:06
Košarkaška reprezentacija Srbije
Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: МН Press

Србија победом против Грчке освојила ''Акрополис куп''.

Кошаркаши Србије совјили су Акрополис куп пошто су пред 18.000 гледала у ОАКА арени савладали домаћина турнира Грчку са 85:80 (72:72) после продужетка. Орлови су до победе дошли без Николе Јокића који се у договору са селектором Александром Ђорђевићем дан раније вратио у Београд због приватних обавеза.

АКРОПОЛИС КУП: Атински ТРИЛЕР припао Србији, Богдановић још једном ИЗДОМИНИРАО (ВИДЕО)

ГОРИ ТВИТЕР: Срби СЛАВЕ победу над Грцима! Помињу КРАЂУ и Амере!

И ТО ДОЧЕКАСМО: Ништа од МАГИЈЕ, Американци ПОТПУНО мењају стил игре на Мундобаскету (ФОТО)

Имали су прилику Орлови да меч реше и у регуларном делу, али су ипак морали да уложе још напора у додатних пет минута и тријумфују против расположеног домаћина. Селектор Александар Ђорђевић  био је задовољан после тријумфа.

- Показали смо квалитет и индивидуално и тактичко знање. Играчи су урадили бољи посао у другом полувремену. У првој четвртини смо још тражили своју игру. У другом делу смо нашли решења, добили смо дубинску игру, што је веома важно против овако агресивне екипе која игра на граници фаула, нарочито на домаћем терену. Та дубина мора да нам буде оружје. Треба да играмо још храбрије, лопте треба да буду директније, са мање лоб пасова. Поред дубине у нападу, кључ утакмице је била наша дефанзивна транзиција, јер су Грци тим који је до сад највише поена постизао из контранапада. Добро смо трчали, али смо поред тога паметним нападима контолисали њихову нападачку транзицију. Можемо још боље, фале нам неки играчи у ротацији, али без обзира на то, одиграли смо веома добар турнир - рекао је Ђорђевић.