DA LI JE MOGUĆE: Nejmar zapalio MARAKANU, a onda izjavom ŠOKIRAO sve zemljake! (VIDEO + FOTO)

21.08.2016. 08:17
Nejmar
Nejmar / Izvor: Reuters

Brazil posle izvođenja penala savladao Nemačku i došao do zlatne olimpijske medalje.

Fudbalska reprezentacija Brazila osvojila je večeras prvi put u istoriji zlatnu medalju na Olimpijskim igrama.Brazil je u finalu Igara u Rio de Žaneiru pobedio Nemačku posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

LOŠE VESTI ZA MUSLINA: Srbija OSLABLJENA protiv Irske (FOTO)

Posle regularnih 90 minuta igre rezultat je bio 1:1. Brazil je poveo golom Nejmara  fantastičnim golom iz slobodnog udarca u 26. minutu, a izjednačenje Nemačkoj doneo je Maksimilijan Majer u 59. minutu.

ŠIROM EVROPE: Debi Grujića, pobeda Čelsija, ŠESTICA Barse, Iguain odmah strelac (VIDEO+FOTO)

Do kraja meča, kao ni u produžecima nije bilo golova, pa su pobednika rešili penali. Brazil je bio bolji, pet puta je pogađao mrežu protivnika, a Nemačka četiri. Odlučujući penal pogodio je Nejmar.

NEĆE DA ĆUTI: Jokanović OŠTAR na jeziku, a ima VELIKI razlog (FOTO)

-  Već sam razgovarao sa svojom porodicom. Počev od danas, ne želim da budem kapiten Brazila. Ovo je poruka za Titea - rekao je Nejmar i šokirao sve Brazice koju samo koji minut bili u transu posle osvajanja zlatne medalje.
Reprezentacija Nigerije osvojila je bronzanu medalju, pošto je u meču za treće mesto pobedila Honduras sa 3:2.