LIGA ŠAMPIONA: Novi Beograd DEMOLIRAO Dinamo, DEBAKL Radničkog u Kragujevcu

09.02.2022. 21:52
Strahinja Rašović
Strahinja Rašović / Izvor: MN Press

Srpski klubovi imali polovičan učinak.

Novi Beograd je na najbolji mogući način iskoristio poraze Olimpijakosa i Ferencvaroša, te se probio do druge pozicije u grupi. Tim Dejana Jovovića je u 9. kolu Lige šampiona na svom bazenu s pola gasa dobio Dinamo Tbilisi - 19:7 (5:1, 2:2, 6:2, 6:2).

ZASLUŽIO SAM TITULU! Ferštapen se prisetio finiša trke u Abu Dabiju

KAKAV SPOJ: Sarajevo i Barselona spremaju zajedničku kandidaturu za ZOI

PETRA NIJE ZA STARO GVOŽĐE: Slovakinja na NAJBOLJI način demantovala bivšeg trenera i osvojila ZLATO u Pekingu

U trijumfu Novog Beograda najefikasniji bio je Strahinja Rašović sa četiri gola, dok su po tri postigli Mandić i Vučinić.

Kod Dinama su Marko Jelača i Dušan Vasić dva puta pogađali metu.

Debakl Radničkog

Debaklom u Kragujevcu protiv Barselonete završava se svaka priča Radničkog o potencijalnom plasmanu na Fajnal-for Lige šampiona. Španci su trijumfovali sa ubedljivih 9:3 (7:0, 1:0, 1:2, 0:1).

Odigrao je Radnički prvo poluvreme ispod svakog nivoa, ne mogu kragujevačkom timu opravdanja da budu ni umor prouzrokovan gustim rasporedom, niti izostanak Marka Radulovića. Alibija nema za poluvreme u kome vaterpolisti Radničkog nisu postigli niti jedan gol, a na odmor su otišli sa 0:8.

lvaro Granados bio je najefikasniji akter meča sa tri postignuta gola - sva tri u prvoj četvrtini - dok su se u redovima Kragujevčana po jednom na semaforu upisali Nikola Lukić, Nikita Krug i Aleksa Ukropina.