АБА ЛИГА: Мега у шок завршници стигла до тријумфа, Игокеа имала два шута за победу!

19.10.2015. 22:58
Nikola Ivanović u meču Mega Leks - Igokea
Никола Ивановић у мечу Мега Лекс - Игокеа / Извор: Фото: aba-liga.com/Mega лекс - Игокеа

Тим Дејана Милојевића забележио четврти тријумф у сезони.

Кошаркаши Мега Лекса уписали су четврти тријумф у АБА лиги пошто су у мечу шестог кола регионалног такмичења савладали Игокеу резултатом 69:68 (12:22, 18:16, 19:8, 20:22).

Изабраници Дејана Милојевића су после очајног старта меча у Сремској Митровици и 13 поена заостатка средином друге четвртине успели да се врате у игру и мало по мало ухвате прикључак са екипом из Александровца, да би два минута пре краја треће четвртине успели да стигну до вођства. Тим Жељка Лукајића потпуно је пао на старту последњег периода, дозволио две везане серије од 7-0 и 8-0 почетком последњег периода када је Мега предвођена изванредним плејмејкером Николом Ивановићем (25п, 8ас) седам минута пре краја стигне до "плус 10" (60:50).

Гости се нису предали, мини серијом 5-0 увели су меч у неизвесну завршницу, да би поенима Вука Радивојевића  (17п, 8ск, 4ас) стигли на само два поена заостатка два минута пре краја (66:64). Уследила је нервозна завршница у којој су и једни и дргуи промашили неколико лаганих шутева, а у "пенал трилеру" нешто боље се снашао домаћи састав. Ђорђе Симеуновић је десет секунди пре краја промашио оба дслободна бацања при вођству од 69:68, али су најискуснији у редовима Игокее, Александар Ћапин и Вук Радивојевић промашили шутеве за три поена и победу, па су домаћи славили тријумф.

Поред Ивановића пружио је и Француз Луваву-Кабаро са 15 поена и седам скокова, док је на другој страни Иван Раденовић уписао 20 поена и осам скокова у поразу Александровчана.

Четвртом победом у сезони Мега Лекс се придружио Црвеној звезди, Олимпији и Цедевити на деоби другог места, док је Игокеа остала у средини табеле са скором 3-3.

Сутјеска - МЗТ 68:77

ТАБЕЛА: Будућност 5-1, Звезда 4-2, Олимпија 4-2, Цедевита 4-2, Мега Лекс 4-2, Игокеа 3-3, МЗТ 3-3, Металац 3-3, Партизан 2-4, Сутјеска 2-4, Цибона 2-4, Задар 2-4, Тајфун 2-4, Крка 2-4.