ЕУРО 2016 КВАЛИФИКАЦИЈЕ: Роналдо спасилац Португала, Фарани шокирали Грке

14.11.2014. 20:16 00:36
Kristijano Ronaldo slavi gol u meču protiv Jermenije
Кристијано Роналдо слави гол у мечу против Јерменије / Извор: Реутерс

Најбољи фудбалер света постигао једини гол против Јерменије. "Хелени" прославу 88-годишњице националног савеза обележили шокантним поразом од Фарских Острва. Румуни претекли Ирце на челу групе Ф головима Папа. Пољска и Немачка силовити у групи Д, у којој победа Шкотске обећава "врело" пролеће у борби за ЕУРО.

Фудбалери Португала савладала национални тим Јерменије резултатом 1:0 (0:0) у мечу групе И у којем се налази и селекција Србије. Гост који је важио за потпуног аутсајдера дуго је одолевао, али је Кристијано Роналдо спасио Португал бруке, искористивши неопрезност одбране Јерменије и донео три важна бода свом националном тиму на путу ка Француској 2016.

У пријатељском мечу играном у Рену, Француска и Албанија ремизирали су 1:1. Гости су водили од 40. минута голом Мавраја, да би изненађење спречио Гризман у 73.

Пољска је убедљиво на гостујућем терену савладала селекцију Грузије резултатом 4:0 (0:0). Пољаци су у првом мечу групе Д надиграли у Тбилисију домаћи састав, после боље игре током највећег дела меча. Гости су се мучили у првом полувремену, али су се у наставку распуцали Глик, Криховјак, Мила и Милик и тако потврдили чело табеле, искупивши се за ненадани реми против Шкотланђана (2:2) у претходној рунди.

Fudbaleri Poljske slave gol
Фудбалери Пољске славе гол / Извор: Бета/АП

Своје вече у истој групи имали су и Немци који су рутински декласирали Гибралтар (4:0), док је Шкотска четврт сата пре краја меча постигла одлучујући гол против Републике Ирске (1:0) и максимално закомпликовали ситуацију у групи Д.

Грчка је прославу 88-годишњице нациоанлног савеза "зачинили" шокантним поразом на стадиону "Јоргос Караискакис" у Атини од Фарских Острва (1:0). Једини гол за госте постигао је Едмундсон после једног часа игре и Клаудију Ранијерију заувек урезао у сећање почетак на клупи грчке селекције, пошто италијански стручњак ни после четири такмичарска меча не зна за победу. Фарани су забележили први тријумф у такмичарским мечевима после пет година, оставивши Грке мна последњем месту на табели.

Reprezentativci Farskih Ostrva slave gol Edmundsona u meču protiv Grčke
Репрезентативци Фарских Острва славе гол Едмундсона у мечу против Грчке / Извор: Танјуг

У дербију групе Ф Румунија ја головима Папа у 74. и 79. минуту прескочила Северну Ирску на челу табеле, док су Мађари голом Гере у завршници савладали Финску минималним резултатом 1:0.