СП: Трилер у Форталези, преокрет Холандије за четвртфинале

29.06.2014. 17:48 14:41
Klas Jan Huntelar
Клас Јан Хунтелар / Извор: Бета/АП

Головима Снајдера у 88. и Хунтелара у четвртом минуту надокнаде из пенала Холандија победила Мексико 2:1. Стрелац за „сомбреросе“ Дос Сантос у 48. минуту.

Изтузетно узбудљива и напета утакмица у Форталези. У трећем мечу осмине финала Холандија је победила Мексико 2:1. Повели су Мексиканци лепим голом Ђованија дос Сантоса у 48. минуту. Тако су „сомбрероси“ крунисали одличну игру јер су већим делом меча били бољи.

Покушавали су Холанђани на све начине да изједначе, али је поново на голу бриљирао Гиљермо Очоа. И када се очекивао крај, „лале“ су преокренуле. Прво је Весли Снајдер у 88. минуту послао праву бомбу са ивице шеснаестерца. Ударац је био толико јак и прецизан да се мексички голман није ни померио.

Сви су тада мислили да ће се играти продужеци као на првом мечу између Бразила и Чилеа, али са тиме се нису слагале „лале“. У другом минуту надокнаде Маркез је оборио Робена у казненом простору, а судија Проенса је показао на белу тачку. Ово је трећи пут да је Робен оборен у шеснаестерцу, али је претходна два португалски арбитар само одмахнуо главом. Сигуран извођач најстроже казне био је Клас Јан Хунтелар, који је у 76. минуту заменио Ван Персија.

Rafael Markez obara Arjena Robena

У четвртфиналу ће се Холандија састати са бољим из меча између Грчке и Костарике, који почиње у 22 сата.

Стадион: „Кастелао“ у Форталези. Гледалаца: 58.817. Судија: Педро Проенса (Португалија). Стрелци: 0:1 Дос Сантос (48), 1:1 Снајдер (88), 2:1 Хунтелар (90 4 из пенала). Жути картони: Агилар, Маркез, Гвардадо (Мексико).

Холандија: Силесен, Верхаг (од 57. минута Депај), Влар, Де Врај, Блинд, Кајт, Де Јонг (од 9. Мартинс Инди), Вијналдум, Снајдер, Робен, Ван Перси (од 76. Хунтелар).

Мексико: Очоа, Родригез, Маркез, Морено (од 46. Рејес), Салсидо, Агилар, Ерера, Гвардадо, Лајун, Пералта (од 75. Ернандез), Дос Сантос (од 61. Акино).

Пренос уживо можете да пратите на Srbijadanas.com:

90 6. минут - Крај утакмице.

90 4. минут - ГООООЛ!!! стрелац Хунтелар са беле тачке.

90 2. минут - Пенал за Холандију. Маркез је оборио Робена, а судија је показао на белу тачку.

88. минут - ГОООЛ!!! стрелац Весли Снајдер. После корнера је лопта дошла до Снајдера који је силовито шутирао са ивице шеснаестерца. Голман Очоа се није ни померио.

85. минут - Шанса за Хоалндију, али је судија свирао офсајд. Овај детаљ је значајан јер се поново се истакао голман Очоа, који је одбранио шут Хунтелару.

76. минут - Судија је прекинуо утакмицу како би се фудбалери освежили.

76. минут - Последња измена у Холандији. Изашао је Ван Перси, а ушао Хунтелар.

75. минут - Измена у Мексику, изашао је Пералта, а ушао је Ернандез.

74. минут - Одлична шанса за Робена, који је прошао по десној страни, шутирао, али је Очоа био на месту.

69. минут - Жути Картон за Агилара.

61. минут - Друга измена у Мексику, изашао је Дос Сантос, а ушао Акино.

57. минут - Феноменална шанса за Холандију. После корнера је Де Врај шутирао из близине, голман Очоа је био на месту, а лопта се од њега одбила до стативе.

57. минут - Друга измена у Холандији. Изашао је Верхаг, а ушао Депај.

55. минут - Пералта шутира из даљине, али је Силесен на месту.

48. минут - ГОООООЛ!!!! 0:1 стрелац Дос Сантос. Мексички фудбалер је шутирао поред тројице холандских фудбалера и затресао мрежу.

46. минут - Почело је друго полувреме. Измена у Мексику. Изашао је Морено, који се повредио крајем првог полувремена, а ушао је Рејес.

45. минут - Крај првог полувремена.

45. минут - После грешке Мексиканаца, Холанђани су били у контри, а у шеснаестерцу је оборен Робен. Судија није показао на белу тачку, али је могао јер су два фудбалера Мексика фаулирала Робена.

42. минут - Шнаса за Ђованија дос Сантоса, али је његов шут одбранио голман.

32. минут - Судија је прекинуо утакмицу како би се играчи освежили.

27. минут - Прва шанса за Холандију. После убачене лопте, Ван Перси је избегао офсајд замку , али је шутирао поред гола.

24. минут - Опет шанса за Мексико. Салсидо је шутирао са 30 метара, али је голман Силесен избацио лопту у корнер.

20. минут - Нова шанса за Ереру, али су Холанђани избацили лопту у корнер.

19. минут - Најбоља шанса на утакмици. Ектор Ерера је шутирао у срцу шеснаестерца по земљи, али је лопта отишла поред гола.

9. минут - Први проблеми за Холанђане. Најџел де Јонг је морао да напусти терен, а уместо њега је ушао Мартинс Инди.

5. минут - Лајун шутира, али поред гола.

1. минут - Почела је утакмица.