20.06.2014. 23:45 14:43
Ener Valensija
Енер Валенсија / Извор: Бета/АП

Фудбалер Пачуке се са два поготка на овом сусрету придружио Милеру, Ван Персију, Бенземи и Робену на врху листе стрелаца.

90. минут: Судија Вилијамс је продужио сусрет за четири минута. Реиналдо Руеда је искорисио је прилику за последњу измену. Акилер је ушао уместо Монтера.

85. минут: Енер Валенсија је упутио ударац ка Ваљадаресовом голу, али без већих проблема за гол Хондурашана.

82. минут: Двострука измена у екипи Еквадора. Терен напушта Фелипе Каиседо, а мења га Едисон Мендез. Карлос Груесо је ушао уместо повређеног Освалдо Минде.

80. минут: Џеферсон Монтеро је опомент после оштрог прекршаја над Костлијем.

Стадион: "Арена Баишада" у Куритиби

Гледалаца: 39.224

Судија: Бенџамин Вилијамс (Аустралија)

Стрелци: 0:1 Костли (31.), 1:1 Е. Валенсија (34.), 1:2 Е. Валенсија (65.)

Жути картони: Бернандез, Бенгтсон (Хондурас), А. Валенсија, Е. Валенсија, Монтеро (Еквадор).

Хондурас: Ваљадарес, Бекелес, Бернандез, Фигеора, Изагире (Гарсија), Кларос, Гаридо (Мартинез), Гарсија, Еспиноза, Бенгтсон, Костли. Тренер: Луис Суарез.

Еквадор: Домингез, Паредес, Гуагуа, Еразо, Ајови, А. Валенсија, Нобоа, Минда (Груесо), Монтеро , Каиседо (Мендез), Е. Валенсија. Тренер: Реиналдо Руеда.

72. минут: Енер Валенсија је зарадио жути картон после непромишљеног потеза и шутирања лопте са места прекршаја.

71. минут: У екипи Хондураса Марио Мартинез улази улази уместо Луис Гарида.

65. минут: GOOOOLLLLLL, 1:2. Маестралан центаршут Валтера Ајовија право на главу Енеру Валенсији, који је постигао свој други погодак на сусрету а трећи на Мундијалу укупно.

63. минут: Еспиноза је прошао са десне стране и додао лопту усамљеном Костлију, међутим линијски судија је подигао заставицу, а резултат је остао 1:1.

60. минут: Веома незгодан ударац Бенгтсона са ивице шеснаестерца, Домингез је избио у корнер.

58. минут: Каиседо се одједном створио пред голом Ваљадареса, али се спетаљао и пао. Од свега само корнер за Еквадор.

57. минут: Антонио Валенсија је зарадио жути картон после прекршаја на средини терена.

46. минут: На самом старту другог периода Бекелес је пробао из даљине, али је Домингез сигурно интервенисао.

45 2. минут: Костли је после центаршута погодио стативу са шест метара, а лопта се одбила до Бенгтсона који је затресао мрежу Еквадора, из очигледног офсајда. Судија Вилијамс му је показао жути картон због приговора.

45 1. минут: Седам метара се залетео Бернардез код слободњака, упутио је разоран ударац ка голу Домингеза, који је једва избацио лопту у корнер.

34. минут: GOOOOLLLLL, 1:1. Након блока Клароса, лопта се незгодно одбила, а најбоље се снашао Енер Валенсија, који је уклизао и изједначио резултат после само три минута.

31. минут: GOOOOLLLLLL, 1:0. Погле кикса Гуагуе, Карло Костли је прецизним ударцем савладао Домингеза и тако постигао први погодак за Хондурас на Мундијалима после 511 минута.

27. минут: Еспиноза је пробао са 20-ак метара, али је његов шут изблокиран. Бернардез је пробао главом после корнера, међутим резултат је остао непромењен.

19. минут: Ерасо је послао лопту преко одбране Хондураса, али је Енер Валенсија послао лопту преко пречке и тако пропустио шансу да донесе предност својој екипи.

7. минут: Бернардез је зарадио јавну опомену након оштрог прекршаја. Ајови није успео да пребаци живи зид из слободног ударца.

4. минут: Опасност пред голом Хондураса али је Фернандез некако успео да избије лопту из свог шеснаестерца. На другој страни Костли је пробао, али је Домингез зауставио његов ударац.

1. минут: Судија Вилијамс је дао знак за почетак сусрета. Еквадор је извео почетни ударац.