КУП СРБИЈЕ: Војводина сигурна, Вождовац са пенала до наредне рунде!

29.10.2014. 17:42 21:17
Kup Srbije u fudbalu za sezonu 2014/15.
Куп Србије у фудбалу за сезону 2014/15. / Извор: СД/илустрација

Поготком Аливодића Новосађани славили против Слободе, "змајеви" са беле тачке до победе.

Фудбалери Војводине пласирали су осмину финала Купа Србије, пошто су у Новом Саду победили Слободу са 1:0. Стрелац победничког поготка за браниоца трофеја био је Енвер Аливодић већ у шестом минуту меча, када је из окрета шутирао после паса Лазара Веселиновића.

Поред Новосађана и фудбалери Вождовца обезбедили су пласман у наредну рунду најмасовнијег фудбалског такмичења у Србији. Они су после бољег извођења пенала у гостима победили Металац. Регуларни део меча завршен је без голова.

Прошлогодишњи финалиста Купа Јагодина победила је у осмини финала у Крагујевцу Раднички резултатом 3:0. Голове су постигли Милош Леповић у 22. минуту, Филип Арсенијевић у 38. минуту и Вук Митошевић у 53. минуту.

Спартак је као домаћин победио Пролетер из Новог Сада са 2:0, головима Ненада Лукића у 11. минуту и Срђана Плавшића у 16. минуту. Раднички из Ниша је прошао после пенала, пошто је победио Инђију резултатом 4:1. У регуларном делу утакмице било је 0:0.

Фудбалери Рада пласирали су се у четвртфинале Купа победом на стадиону Обилића на Врачару победили Црвену звезду са 1:0.

Од 18 часова играју Војводина и Слобода, а пола сата касније почиње дуел Металца и Вождовца.

Преостале две утакмице осмине финала Купа Партизан - Слога (Петровац на Млави) и ОФК Београд - Чукарички одложене су због одигравања заостале утакмице седмог кола ЈСЛ између Партизана и ОФК Београда. Поменути мечеви играће се 19. новембра.