ПРЕОКРЕТ НА ВРАЧАРУ: Звезда устала из нокдауна и за 3 минута сломила Вождовац (ФОТО)

09.08.2015. 18:58
Proslava fudbalera Crvene zvezde na Vračaru
Прослава фудбалера Црвене звезде на Врачару / Извор: МН Press

Црвено-бели славили са 3:2, иако су на полувремну губили са 2:1.

Врачар је некада био уклет за фудбалере Црвене звезде, а у новом шампионату црвено-бели су освојили шест бодова на две утакмцице на некадашњем терену Обилића. Тим Миодрага Божовића стигао је до три бода новим преокретом. У уводној утакмици сезоне поражен је ОФК Београд (6:2), док је у четвртој рунди Звезда славила против Вождовца резултатом 3:2 (1:2).

Тим бившег играча Црвене звезде Братислава Живковића намучио је прописно црвено-беле. Водили су "змајеви" са 2:1 на полувремену, Предраг Сикимић је поред гола погодио и стативу, али су гости успели да се подигну из нокдауна.
Коначно су црвено-бели у другом делу игре заиграли квалитетније него у досадашњем делу сезоне и успели да измаме осмех на лица својих навијача. А, почело је баш лоше по црвено-беле...

Fudbaleri Voždovca proslavljaju gol na Vraćaru protiv Crvene zvezde
Фудбалери Вождовца прослављају гол на Враћару против Црвене звезде / Извор: МН Press

Велики киксеви Марка Петковића И Мамаду Мбођа допринели су да Вождовац има предност на полувремену, а гол Александра Катаија оставио је наду гостима. Када се чинило да ће црвено-бели доживети и трећи кикс у четири рунде, гости су се пробудили и за само 180 секунди, у периоду од 61. до 64. минута, преокренули резултат.

Режисери драме били су Уго Вијеира и Лука Јовић. Португалски нападач постигао је првенац у црвено-белом после центаршута Луиса Ибањеза, а затим је Лука Јовић избегао офсајд замку после асистенције Петковића, заобишао голмана Зорана Поповића и потрчао у загрљај саиграча.

Звезду већ у среду очекује нови тежак испит, пошто на стадион "Рајко Миитћ" долази освајач Купа Србије Чукарички.