ЧЕМПИОНШИП: Срби половичног учинка! Један славио, други доживео ДЕБАКЛ!

04.11.2020. 22:37
Veljko Paunović, Vladimir Ivić
Вељко Пауновић, Владимир Ивић / Извор: Профимедиа

На програму 10. коло.

Сензација у 10. колу Чемпионшипа. Дављеник Престон, који је у претходних девет рунди уписао три победе, реми и пет пораза, декласирао је лидера на табели, екипу Рединга са 0:3.

Изабраници српског менаџера Вељка Пауновића нису личили на тим, који је сејао страх у минулим мечевима, па су доживели непријатно изненађење. Са друге стране, Владимир Ивић се радовао са Вотфордом против Стоука 3:2, у изузетно драматичној завршници.

Mozzart подржао едукацију основаца о климатским променама

ДЕЛИЈЕ ПОНОВО ОДУШЕВИЛЕ: Кореографија за меч за Гентом у част митрополита Амфилохија! (ВИДЕО ФОТО)

ЛИГА ШАМПИОНА: Шамар за Јунајтед, Зенит и Лацио поделили бодове

У мечу Рединга и Стоука, прво полувреме протекло је без узбуђења, али их је у другом било на претек. Гости су могли до вођства већ у 48. минуту, али је Јамајчанин Данијел Џонсон промашио пенал за Престон.

Што њему није пошло за ногом, исправио је Синклер у 64. минуту, да би само четири минута касније Рис удвостручио предност тима Алекса Нила. Коначних 0:3 поставио је Бред Потс у судијској надокнади времена.

Стоук је против Вотфорда повео већ у другом минуту, "хладан туш" за Стршљенове био је у режији Флечера. До одласка на полувреме Тим Хлеверли је изједначио (28.), да би Бразилац Жоао Педро са "беле тачке" у 61. минуту донео потпуни преокрет и вођство Ивићеве екипе.

Заледила су се срца навијача домаћих, пред ТВ екранима, пошто је Ник Пауел у 81. минуту по други пут изједначио резултат у овом мечу, на асистенцију Кембела - 2:2.

Јунак Вотфорда био је Исмаила Сар. Сенегалац је у 90 2. минуту успео да постигне трећи погодак за тим Владимира Ивића и донесе неописиво славље домаћим играчима.

Овом победом, Стршљенови су се пробили на деобу трећег места са Ипсвичем, који такође има 18 бодова, али и више датих голова.