ЦРВЕНО-БЕЛИ СИГУРНИ У КРУШЕВЦУ: Звезда се решила у првом полувремену (ВИДЕО)

05.12.2021. 13:12
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Шампион Србије се макар на кратко изједначио са Партизаном на табели.

Фудбалери Црвене звезде савладали су у 19. колу Суперлиге Србије екипу Напретка у Крушевцу са 2:0 (2:0) и тако решили први од четири меча који је очекују у наредних 12 дана. Црвено-бели су против расположеног домаћина до тријумфа стигли головима Родића у 5. и Катаија у 42. минуту.

ПОСТАО ЈЕ ЈУНАК ЛИВЕРПУЛА: Нико не зна да је име добио по легендарном српском кошаркашу (ФОТО)

ПОСЛЕ ЛУКИНОГ СПЕКТАКЛА: Анћелоти послао поруку Јовићу, Србин добија НОВУ шансу?

КАПИТЕН, ХЕРОЈ И ЖРТВА: Предводио нас је у Монтевидеу, даривао поражене, бесплатно лечио сиромашне, а у смрт и легенду отишао ВОЛЕЈОМ

Отворено се играло у Крушевцу од старта. Напредак је у 3. минуту запретио преко Јовановића ,ал ије Борјан био сигуран, да би два минута касније Звезда повела. После корнера за црвено-беле Ераковић је опту подигао на другуг стативу где је Родић одлично реаговао и довео Звезду у вођство. Марјановић је покушао у 7. минуту, али је његов ударац завршио поред гола да би у 10. минуту виђена прва измена у Напретку када је Бачанин заменио повређеног Маринковића. Минут касније Иванић је шутирао, а Јорданов одбранио његов шут да би четири минута касније Ивнаић умало искористио грешку голмана Напретка. У истом нападу су играчи Звезде тражили и пенал због играња руком, али Симовић је показао да се игра настави. Константно је претила Звезда, Гајић је био непрецизан у 19, затим Ераковић у 31. минуту, као и Канга минут касније. Ераковић је и у 36. минуту био у доброј ситуацији, али је главом лопту послао преко гола. Бен је у 39. минуту пропустио велику прилику после асистенције Канге, да би Катаи три минута касније из готово идентичне ситуације на асистенцију Петровића повисио на 2:0 што је био резултат првог полувремена.

Потпуно други Напредак као да је истрчао на терен у Крушевцу. Домаћин је од старта других 45 минута претио. У 49. минуту су Ђуричковић и Марјановић имали солидне прилике, али је Борјан оба шута одбранио, да би два миута касније Ђуричковић одлично шутирао и погодио стативу, а на одбијену лопту налете Бачанин и постигао гол који је поништен јер је био у офсајду. У 55. минуту је запретио Марјановић, али је Борјан био сигуран као и у 59. када је Ђуричковић шутирао. Црвено-бели су у међувремену имали прилике преко Живковића када је Јорданов одбранио његов шут и два пута Катаија који није био довољно прецизан. Уследио је потом мирнији део игре у којем дуго није било изненађења, мада је Напредак и даље имао иницијативу, али без конкретних шанси. Звезда контролисала дешавања на терену и запретила још два пута преко Гајића и Иванића у 83. и 85. минуту, али је Јорданов оба пута одлично интервенисао. У преосталих неколико минута није више било прилика, а Звезда је стигла до три бода.

НАПРЕДАК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2 (0:2)

СТАДИОН: Младост

СТРЕЛЦИ: Родић 5, Катаи 43

СУДИЈА: Новак Симовић

НАПРЕДАК: Јорданов, С. Јовановић, Мршић, Керкез, Ћуковић, Рашковић (од 67. Кочић), Ђ.Јовановић, Марјановић, Ђуричковић, Маринковић (од 10. Бачанин), Стевановић (од 87. Иванић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић, Ераковић, Драговић, Родић, Петровић, Канга (од 77. Крстичи), Бен (од 46. Живковић), Иванић (од 90. Станић), Катаи (од 77. Лазетић), Павков (од 67. Срнић).

Фудбалери Црвене звезде данас од 13.30 гостују у Крушевцу против Напретка у утакимици 19. кола Суперлиге Србије. Биће ово прва од четири утакмице коју ће црвено-бели одиграти у наредних 12 дана, од чега три у Суперлиги где ће два пута гостовати и једну у Лиги Европе.

Тим Дејана Станковића заостаје три бода за вечитим ривалом Партизаном који је на првом емсту у шампионату и црвено-бели су под притиском да одрже корак за црно-белима, а у томе у Крушевцу неће имати помоћ недовољно опорављеног Секуа Санога.

Црвена звезда је славила на претходна четири сусрета под Бгдалом, а последњи пут је у Крушевцу поражена пре четири године када је Напредак славио победу минималним резултатом 1:0. У првом дуелу ове сезоне Звезда је у Београду остварила победу од 1:0.

90 4. минут
Крај меча у Крушевцу.
85. минут
Иванић је покушао са дистанце, али брани Јорданов.
83. минут
После дужег времена прилика на мечу, Гајић је шутираоса двадесетак метара, али је одлично реаговао Јорданов.
77. минут
Нове измене у Звезди, излазе Катаи и Канга, улазе Лазетић и Крстичић.
72. минут
Има Напредак и даље благу иницијативу, али је опао мало темпо утакмице у претходних десетак минута.
66. минут
Измена у оба тима. Срнић је заменио Павкова у Звезди, док је Рашковића у Напретку заменио Кочић.
59. минут
Поново покушава Ђуричковић, али брани Борјан.
58. минут
Још један покушај Катаија, али је лопта завршила поред десне стативе.
57. минут
Катаи је пробао из слободног ударца да превари истрчалог Јорданова, али није био прецизан.
55. минут
Разиграо се Напредак у другом полувремену, Марјановић је шутирао, али је Борјан на месту.
51. минут
Статива за Напредак после шута Ђуричковића, потом је Бачанин постигао гол који је поништен због офсајда.
50. минут
Прва прилика за Звезду у другом полувремену, Живковић је шутирао, али је Јорданов на месту.
49. минут
Поново први прети Напредак, али је шут Стевановића лако укротио Борјан.У истом минуту је Ђуричковић покушао са 16 метара, али је Борјан лако укротио његов шут.
46. минут
Почело је друго полувреме. Прва измена у Звезди, Живковић је заменио Бена.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 2. минут
Шутирао је Павков са 20 метара, али је Јорданов лако укротио тај ударац. Крај првог полувремена у Крушевцу.
43. минут
0:2!!! Катаи је дуплирао предност Звезде. Нашао се у прилици као и Бен пар минута раније. Асистирао му је Његош Петровић.
39. минут
Велика прилика за Бена после проигравање Канге, али је шутирао поред гола.
36. минут
Ераковић врло опасана после прекида, поново је био у прилици после корнера, али је шутирао поред гола.
32. минут
Канга је покушао са 16 метара, добру је замисао имао, али није био прецизан.
31. минут
Ераковић је покушао главом, али је лопта отишла преко гола.
25. минут
Још један покушај Напретка, али лопта је далеко од гола Звезде.
19. минут
Гајић је шутирао са више од 20 метара, али је био врло непрецизан.
15. минут
Гужва у шеснаестерцу Напретка, Јорданов није био сигуран са лоптом, Иванић је неуспешно то покушао да искористи. Тражили су фудбалери Звезде и пенал због играња руком, али Симовић је показао да се игра настави.
11. минут
Иванић је шутирао са 16 метара, али је одбранио Јорданов. Од свега корнер за Звезду.
10. минут
Рана измена у Напретку због повреде Маринковића, а замениће га Бачанин.
7. минут
Отворено се игра од старта, Марјановић је шутирао, али није било опасности по гол Звезде.
5. минут
0:1!!! Ранпо је Звезда стигла до вођства, а стрелац је Родић. После корнера је Ераковић пребацио лопту на другу стативу, а Родић акробатским скоком успео да поситгне гол.
3. минут
Напредак је први запретио преко Ђорђа Јовановића, али је Борјан одбранио његов ударац.
1. минут
Меч у Крушевцу почео је минутом ћутања у част преминуле легенде Партизана Момчила Моце Вукотића.