ПАРНИ ВАЉАК ГАЗИ ПУНИМ ГАСОМ: Партизан са четири комада испратио Вождовац (ВИДЕО)

01.08.2021. 20:29
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели задржали максималан учинак.

Фудбалери Партизана савладали су у трећем колу Суперлиге Србије на стадиону у Хумској Вождовац са 4:0 (2:0) и тако задржали максималан учинак у домаћем шампионату. Црно-бели су већ на полувремену имали два гола предности и у наставку само потврдили тријумф.

Појачање у Суботици - Mozzart постао спонзор Спартака

ОГЛАСИЛИ СЕ ИЗ СОЧИЈА: Добре вести за Партизан пред гостовање у Русији

ОТКРИВЕН ПАРТИЗАНОВ ДРУГИ ПИК: Познато ЛИЦЕ на прагу потписа са црно-белима

Првих десетак минута није се готово ништа дешавало на мечу, да би у 11. минуту Рикардо постигао гол који је првобитно поништен због офсајда. Међутим, провером ВАР-а је одлука промењена и Партизан је водио 1:0. Чекало се осам минута на наредно узбуђење када је Шћекић главом шутирао поред гола, да би исти играч у 22. минуту постигао гол главом на асистенцију Холендера. Немања Јовић је у 32. И 41. минуту имао две добре прлилике, али му је у оба случаја недостајало И мало среће да постигне гол. Гости су запретили у 44. минуту преко Милосављевића који је шутирао мало изнад гола са скоро 30 метара, а минут касније му се реванширао Живковић који је био још непрецизнији. До полуврмеена је Вождовац још једном запретио преко Вујновића, али је његов слаб шут Стевановић лако зауставио па се резултатом 2:0 отишло на велики одмор.

Данило Пантић који је ушао на полуврмену је у 49. минуут шутирао преко гола, да би Холендер четири минута касније постигао први гол у сезони на асистенцију Рикарда за вођство црно-белих од 3:0 И решио питање победника. Контролисао је Партизан дешавања на терену, да би Пантић у 70. минуту сјајно извео слободан ударац и повисио на 4:0. До краја више није било узбуђења, осим покушаја Вујновића који је Стевановић успео да заустави и промашаја Урошевића, а црно-бели су остварили још једну лаку победу.

Фудбалери Партизана од 21 час дочекаће у Хумској екипу Вождовца у трећем колу Суперлиге Србије и покушати да наставе са одличним играма које пружају од почетка сезоне.

Црно- бели су у прва два кола остварии максималан резултат победама против Пролетера и Војводине, а славили су и у оба меча другог кола квалификација за Лигу конференција против Дунајске Стреде и у одличном расположењу дочекују Змајеве који су после стартног порасза успели у прошлом колу да савладају Пролетер.

Партизан има статус фаворита у вечерашњем мечу, иако је Вождовац умео да намучи црно-беле. У последњих 10 мечева у домаћем шампионату Партизан је остварио шест победа, а Вождовац четири штои значи да Змајеви умеју да саплету црно-беле.

90 3. минута
Крај меча, убедљива победа Партизана.
88. минут
Урошевић је главом покушао да постигне гол, али није био довољно прецизан.
85. минут
Чини се да играчи оба тима само чекају крај меча, потпуно је опао темпо утакмице.
75. минут
Вујновић је шутирао, али је Стевановић био сигуран.
70. минут
4:0!!! Пантић је одлично извео слободан ударац, а голман Вождовца могао је само да посматра како лопта завршава у мрежи.
61. минут
Трострука измена у Партизну, изашли су Здјелар, Холендер и Рикардо, а ушли су Миловановић, Лутовац и Смиљанић.
53. минут
3:0!!! Холендер је искористио одличну асистенцију Рикарда за први гол у сезони.
49. минут
Први покушај Партизана у наставку преко Пантића, али лопта одлази преко гола.
46. минут
Почело је друго полувреме. Двострука измена у Партизану. Уместо Natha и Јовића ушли су Пантић и Павловић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 3. минут
Вујновић је био у доброј прилици за Вождовац, али је његов шут био слаб па је Стевановић лако одбранио. Крај првог полувремена.
45. минут
Живковић је покушао са двадесетак метара, али је био врло непрецизан.
44. минут
Милосављевић је покушао са готово 30 метара. Није био лош покушај, али није би они довољно прецизан, лопта је отишла изнад гола.
41. минут
Јовић је имао још једну добру прилику, али није најбоље шутирао и лопта је отишла поред гола.
32. минут
Јовић је имао добру прилику, али је лопта закачила дефанзивца Вождовца и отишла тик поред стативе.

22. минут
2:0!!! Дуплирао је предност Партизана Шћекић на асистенцију Холендера који је упутио центаршут.
19. минут
Шћекић је покушао после корнера, али је главом лопту послао поред гола.

11. минут
1:0!!! Рикардо је постигао погодак за Партизан из прве праве акције, али је он првобитно поништен због офсајда. Међутим, провером ВАР-а утврђено је да офсајда није било.